Kiedy tłusty czwartek 2021? Sprawdzamy, kiedy przypada święto pączka

Tłusty czwartek urasta niemal do miana naszego święta narodowego. W sklepach i cukierniach kusi nas przytłaczająca liczba ociekających lukrem pączków i obsypanych cukrem pudrem faworków. Kiedy tłusty czwartek wypada przypada w tym roku?

Tłusty czwartek 2021

Wam też zdarzyło się zastanawiać, w który dzień tygodnia przypada tłusty czwartek? Nam zdecydowanie zbyt wiele razy. Po chwili do głowy przychodzi rozwiązanie, a my tylko stukamy się w głowę. Jak co roku bowiem, tłusty czwartek obchodzimy w - uwaga - czwartek. Dokładna data jest ruchoma, ponieważ zależy od daty Wielkanocy.

Tłusty czwartek przypada w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem, czyli 52 dni przed Wielkanocą. Jak głosi tradycja, dzień ten wyznaczono, by przed postem pozbyć się zimowych zapasów, a tym samym uniknąć pokusy w czasie, gdy powinno się wstrzymywać od sutych pokarmów. Więcej o tym, skąd wzięło się to święto i dlaczego właściwie obchodzimy je w czwartek:

Kiedy tłusty czwartek 2021 roku?

Tłusty czwartek w tym roku przypada nieco wcześniej niż rok temu. W 2020 świętowaliśmy go 20 lutego, natomiast w 2021 objadać się pączkami będziemy już 11 lutego.

No właśnie, pączki to niekwestionowany symbol tego święta. Przygotowujemy je na wiele sposobów. A czy wiecie, jak poznać te prawdziwe?

Zobacz wideo Po czym poznać najlepsze pączki? Sprawdźcie

Tłusty czwartek 2021 - szykujecie się? A może nie jesteście fanami tego święta?

Więcej o:
Copyright © Agora SA