Ulubione pączki Magdy Gessler? Te z różą, ale zjada tylko ćwiartkę

Pączki z różą to te, które Magda Gessler lubi najbardziej. Zawsze jednak zjada tylko ćwiartkę? Dlaczego? Gwiazda opowiada o pączkach z restauracji Słodki Słony i o jej fenomenie.

Chluba Magdy Gessler

Restauracja "Słodki Słony" mieści się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie. W przyszłym roku będzie obchodzić swoje 30-lecie. To prawdziwa chluba i duma Magdy Gessler - restauratorka zaprojektowała zarówno wnętrze, jak i wymyśliła całe menu i przepisy (pomogły jej w tym jej dzieci - Lara i Tadeusz). Obecnie to jeden z najmodniejszych lokali w Warszawie. W tłusty czwartek pod lokalem ustawiły się długie kolejki. A pączki i inne przysmaki do najtańszych tam nie należą:

W jakich cenach kupimy słodkości na tłusty czwartek w restauracjach Magdy Gessler?Pączki na tłusty czwartek. Jakie ceny u Magdy Gessler? Sprawdzamy

Tylko ćwiartka (pączka)

W rozmowie z Fakt24 Magda Gessler zdradziła, że jej ulubione pączki to te z różą. Restauratorka przyznała, że róża kojarzy się jej z dzieciństwem, a także z polskością. Gwiazda, znana przede wszystkim z upodobania do dań wytrawnych, zazwyczaj je jednak tylko ćwiartkę pączka - ciasto i jedynie odrobinę nadzienia. Konfitura jest jej zdaniem za słodka. Cukiernicy ze "Słodkiego Słonego" wiedzą jednak, że goście kochają pączki z dużą ilością nadzienia i nie zamierzają zmieniać receptury. Magda Gessler podkreśla też, że mają one "potworną ilość żółtek" i doskonałą konfitowaną skórkę pomarańczy na wierzchu. 

A Wy jakie pączki lubicie najbardziej? 

Zobacz wideo Pączki hiszpańskie - słodkie, wilgotne i mięciutkie
Więcej o: