To największy ziemniak na świecie? Nadano mu imię i zyskał status lokalnego celebryty

Colin i Donna Craig-Brown przez przypadek w swoim ogródku warzywnym, odkryli niezwykły wykopalisko. Ziemniak, którego znalazł mieszkaniec Nowej Zelandii, ważył niemal 8 kilogramów. - Nie wierzyliśmy własnym oczom. Jest ohydny jak jakiś mutant - przyznała wówczas Donna.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pieczone ziemniaczki z sosem czosnkowym i warzywam

Największy ziemniak świata? "Jest ohydny jak jakiś mutant"

Małżeństwo Colin i Donna Craig-Brown z Nowej Zelandii pod koniec sierpnia postanowili przeprowadzić generalne porządki w swoim ogródku warzywnym, aby usprawnić sadzenie na wiosnę. Mieszkańcy Nowej Zelandii od zawsze starają się, aby używać tylko naturalnych nawozów: odchodów zwierząt gospodarczych i słomy. Kiedy podczas letnich porządków, Colin starał się wbić motyką w solidne chwasty, poczuł, że zaczepia ona o coś dużego, co znajduje się w ziemi. Ku zdziwieniu, mężczyzna wykopał duże warzywo korzeniowe, które nie był w stanie porównać do żadnego innego. Kiedy przebił wykopalisko, to okazało się, że to jest zwyczajny ziemniak gigant.

Powiedziałem Donnie, że to musi być jeden z tych białych batatów, które wyhodowaliśmy, ponieważ niektóre z nich po prostu urosły masywnie

- stwierdził Colin Craig-Brown. Oficjalne ważenie odbyło się w sklepie rolniczym i wynosiło 7,8 kilogramów. Ze względu na jego wagę, nie można byłoby go zabrać na pokład samolotu jako bagaż podręczny. 

Nie wierzyliśmy własnym oczom. Jest ohydny jak jakiś mutant

- jak podaje "Fakt", mówiła wówczas Donna.

Największy ziemniak świata zyskał statut lokalnego celebryty

Małżeństwo Brownów sprawdziło, że aktualny rekord pochodzi od ogrodnika z Wielkiej Brytanii, a tamtejszy ziemniak ważył wówczas zaledwie 5 kilogramów. Para natychmiast postanowiła zgłosić swojego prawie Douga do Księgi Rekordów Guinnessa. Na weryfikację rekordu będzie czekać co najmniej kilka miesięcy. 

Szczęśliwi hodowcy byli tak dumni z wyjątkowego wykopaliska, że zdecydowali się nadać mu imię: Doug. Teraz trzymają go w garażu, a kiedy tylko nadarzy się okazja, to wożą go taczką po okolicy, gdzie uchodzi za lokalną gwiazdę. Trzeba przyznać, że to naprawdę niesamowite wykopalisko. Ziemia potrafi wydać zaskakujące plony. 

Największy grzyb na świecie waży niemal 70 kg. Znaleziono go w Hiszpanii.Nie tylko polskie grzyby biją rekordy. Okaz z Hiszpanii waży niemal 70 kg

Więcej o: