To największy ziemniak na świecie? Nadano mu imię i zyskał status lokalnego celebryty

Colin i Donna Craig-Brown z Nowej Zelandii dokonali niezwykłego odkrycia w swoim ogrodzie warzywnym. Ziemniak, którego znalazło małżeństwo, ważył niemal 8 kilogramów. "Nie wierzyliśmy własnym oczom. Jest ohydny jak jakiś mutant" - przyznała Donna.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pieczone ziemniaczki z sosem czosnkowym i warzywam

Największy ziemniak świata? "Jest ohydny jak jakiś mutant"

Małżeństwo Colin i Donna Craig-Brown z Nowej Zelandii pod koniec sierpnia postanowiło przeprowadzić generalne porządki w swoim ogródku warzywnym. Kiedy Colin starał się wbić motykę w solidne chwasty, poczuł, że zaczepia o coś dużego, co znajduje się w ziemi. Mężczyzna wykopał duże warzywo korzeniowe, którego nie był w stanie porównać do żadnego innego. Okazało się, że to ziemniak gigant. Para była pod ogromnym wrażeniem tego, co znalazła.

Oficjalne ważenie odbyło się w sklepie rolniczym. Okaz ważył 7,8 kilograma.

Nie wierzyliśmy własnym oczom. Jest ohydny jak jakiś mutant

- mówiła wówczas Donna.

Największy ziemniak świata zyskał status lokalnego celebryty

Małżeństwo sprawdziło, że aktualny rekord należy do ogrodnika z Wielkiej Brytanii. Jego ziemniak waży ok. 5 kilogramów. Para natychmiast postanowiła zgłosić swój okaz do Księgi Rekordów Guinnessa. Na weryfikację rekordu musi poczekać co najmniej kilka miesięcy. 

Szczęśliwi hodowcy byli tak dumni z wyjątkowego wykopaliska, że zdecydowali się nadać mu imię: Doug. Teraz trzymają go w garażu, a kiedy tylko nadarzy się okazja, wożą go taczką po okolicy, gdzie uchodzi za lokalną gwiazdę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.