Sposób na muszki owocówki. Pomoże przyprawa, którą często dodaje się do zup

Muszki owocówki to jeden z najbardziej męczących owadów nie tylko w kuchni, lecz także w całym mieszkaniu. Latem, kiedy w domu pojawiają się świeże owoce, ten problem szczególnie się na sila. Jest jednak skuteczny sposób na muszki owocowy - liście laurowe.

Więcej porad znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Lato jest wspaniałe - jest ciepło, słonecznie, pojawia się wiele pysznych warzyw i owoców. Jednak jedną z jego niewielu wad jest to, że owady wykazują wtedy wzmożoną aktywność. Tak jest między innymi z muszkami owocówkami, które pojawiają się w naszych mieszkaniach i krążą bez opamiętania, irytując domowników. To zrozumiałe, bo kiedy przynosimy świeże warzywa i owoce, to tylko przyciąga muszki owocówki. Dlatego warto pamiętać, żeby nie przechowywać ich dłużej niż to konieczne, a jeśli to możliwe, trzymać w zamknięciu. Sprawdźcie też, czy na pewno macie szczelne pojemniki na śmieci.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Poza utrzymywaniem porządku i czystości, jest wiele innych sposobów na muszki owocówki. Jeden z nich, to użycie popularnej przyprawy, którą dodaje się do wielu potraw, w tym na przykład do zup. Chodzi o liście laurowe. Prawdopodobnie każdy ma w kuchni przynajmniej jedno opakowanie tego produktu, więc nawet nie będziecie musieli wydawać pieniędzy, żeby je kupić. 

Liście laurowe to dobry sposób na muszki owocówki. Działają na nie odstraszająco, więc jest szansa, że owady przestaną pojawiać się w waszej kuchni. Wystarczy rozłożyć listki tam, gdzie najczęściej widujecie te insekty. Nie zaszkodzi też rozłożyć przyprawę w miejscach, w których muszek jeszcze nie było, ale jest duże prawdopodobieństwo, że się pojawiają, czyli w pobliżu owoców i warzyw, a także obok kosza na śmieci. 

To tylko jeden z wielu domowych sposobów na muszki owocówki. Inne poznacie po przeczytaniu poniższego tekstu:

Więcej o:
Copyright © Agora SA