Sposób na muszki owocówki. Pomoże przyprawa, którą często dodaje się do zup

Muszki owocówki to jeden z najbardziej męczących owadów nie tylko w kuchni, lecz także w całym mieszkaniu. Latem, kiedy w domu pojawiają się świeże owoce, ten problem szczególnie się na sila. Jest jednak skuteczny sposób na muszki owocowy - liście laurowe.

Więcej porad znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Lato jest wspaniałe - jest ciepło, słonecznie, pojawia się wiele pysznych warzyw i owoców. Jednak jedną z jego niewielu wad jest to, że owady wykazują wtedy wzmożoną aktywność. Tak jest między innymi z muszkami owocówkami, które pojawiają się w naszych mieszkaniach i krążą bez opamiętania, irytując domowników. To zrozumiałe, bo kiedy przynosimy świeże warzywa i owoce, to tylko przyciąga muszki owocówki. Dlatego warto pamiętać, żeby nie przechowywać ich dłużej niż to konieczne, a jeśli to możliwe, trzymać w zamknięciu. Sprawdźcie też, czy na pewno macie szczelne pojemniki na śmieci.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Poza utrzymywaniem porządku i czystości, jest wiele innych sposobów na muszki owocówki. Jeden z nich, to użycie popularnej przyprawy, którą dodaje się do wielu potraw, w tym na przykład do zup. Chodzi o liście laurowe. Prawdopodobnie każdy ma w kuchni przynajmniej jedno opakowanie tego produktu, więc nawet nie będziecie musieli wydawać pieniędzy, żeby je kupić. 

Jak pozbyć się much?Sposoby na muchy w kuchni. Przyda się m.in. lubiane zioło i pewna mikstura

Liście laurowe to dobry sposób na muszki owocówki. Działają na nie odstraszająco, więc jest szansa, że owady przestaną pojawiać się w waszej kuchni. Wystarczy rozłożyć listki tam, gdzie najczęściej widujecie te insekty. Nie zaszkodzi też rozłożyć przyprawę w miejscach, w których muszek jeszcze nie było, ale jest duże prawdopodobieństwo, że się pojawiają, czyli w pobliżu owoców i warzyw, a także obok kosza na śmieci. 

To tylko jeden z wielu domowych sposobów na muszki owocówki. Inne poznacie po przeczytaniu poniższego tekstu:

Muszki owocówkiMuszki owocówki znów dają się we znaki. Jak się ich pozbyć? Przyda się m.in. świeczka

Więcej o: