Test "palca" na świeżość mięsa. Przydatny trik, który może uratować cię w sklepie

Problemy z zepsutym mięsem mogą dotyczyć wielu z nas. Prosty trik, do którego potrzebujesz jedynie palca może uratować twój portfel i zdrowie przed zakupem nieświeżego produktu. Sprawdź co masz zrobić, aby kupić mięso najwyższej jakości.

Dla każdego bardzo ważna jest jakość produktów, którą spożywa. Wybierając artykuły przede wszystkim spogląda się na datę ważności, która określa do kiedy najlepiej je zjeść. Jednak dodatkowe upewnienie się o świeżości jedzenia nigdy nie zaszkodzi. Jednym z trików, o których warto pamiętać przy zakupie mięsa jest patent na „palca", który w szybki sposób pokaże, czy jest ono świeże, czy nie.

Test na świeżość pakowanego mięsa

Zaraz za upewnieniem się o odpowiedniej dacie ważności należy użyć swojego zmysłu węchu i wzroku. Niestety nie zawsze możemy powąchać produktu, ponieważ zapakowane są one w szczelnie zamknięte plastikowe opakowania. Zostaje nam jedynie spojrzeć przez chwilę na produkt i patrząc na jego kolor stwierdzić czy nadaje się do spożycia, czy nie.

Jak się jednak okazuje świat internetu może zaskoczyć, ponieważ nie tylko za pomocą węchu i wzroku jest możliwe wyczucie świeżego mięsa. Test „palca" działa nawet wtedy gdy produkt zapakowany jest w plastik. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć kciukiem na mięso i poczekać aż wróci do swojego pierwotnego wyglądu. Jeśli wgłębienie zbyt długo się utrzymuje oznacza to, że mięso nie jest zbyt świeże, ponieważ tkanka utraciła zbyt dużo wody. Warto wtedy wybrać inny kawałek mięsa, oczywiście zachowując wysoki poziom higieny robiąc to za pomocą rękawiczek jednorazowych.

Na kanale YouTube o nazwie Rachael Ray Show idealnie przedstawiono jak powinno testować świeżość surowego mięsa za pomocą palca. Ten trik jest prosty i sprawdzi się gdy kupowany przez nas produkt nie wygląda za dobrze.

 
Więcej o: