Nappuccino - sposób na expresową regenerację w środku dnia. To naturalny zastrzyk energii

Dopadające znużenie podczas dnia może być nie lada wyzwaniem dla niektórych z nas. Gdy tylko jest taka możliwość w pierwszej kolejności sięgamy po kawę, aby się rozbudzić. Jak się jednak okazuje to nie ona jest najbardziej skuteczna w takich chwilach. Nappuccino, czyli nowa forma odpoczynku jest bardziej efektywnym sposobem na męczącą senność.

Uczucie gdy w ciągu dnia zwala nas z nóg nie jest niczym przyjemnym. Czasem jest tak po nieprzespanej nocy, albo wtedy gdy za oknem robi się szaro, a słońce nie cieszy swoją obecnością. W takich sytuacjach najczęściej ratujemy się na dwa sposoby. Pierwszym jest drzemka, która nie zawsze trwa zaledwie 30 minut tak jak zalecają specjaliści, a drugim wszystkim znana kawa. Okazuje się, że obie te rzeczy stosowane oddzielnie nie należą do najskuteczniejszych. Co zatem zrobić, aby nie czuć się, jakbyśmy zaraz mieli zasnąć na siedząco? Na pomoc przychodzi nappuccino.

Nappuccino - nowy lek na ospałość

Jeśli myślisz, że to określenie jest dobrze znane to masz rację. Nappuccino to połączenie dwóch słów, dokładniej napp, które z angielskiego oznacza drzemkę i cappuccino, czyli kawowy napój, który wszyscy znają. Ten zestaw staje się najskuteczniejszą formą walki z zaśnięciem. Ale jak złączyć kawę z drzemką? Już tłumaczymy.

Drzemka kofeinowa, czyli przepis na nappuccino

Sięganie po kawę, gdy sen ścina z nóg to najpopularniejszy sposób. Mało kto jednak wpada na pomysł, aby pobudzający napój połączyć z drzemką. Przepis na rozbudzenie jest prosty. Wystarczy zaparzyć ulubioną kawę, usiąść na łóżku lub kanapie, wypić ją i położyć się spać. Kofeina zaczyna działać dopiero po około 20-30 minutach, czyli mamy aż pół godziny na szybką drzemkę. Taka ilość snu jest najodpowiedniejsza, ponieważ po tym czasie z fazy REM, w której mamy marzenia senne, wchodzimy w fazę głębokiego snu. Gdy więc obudzimy się po dłuższym niż 30 minut śnie będziemy bardziej zmęczeni i senni niż przed położeniem się. Dodatkowo powrót do normalnego funkcjonowania staje się dużo wolniejszy. Dlatego najlepiej ustawić budzik na 25 minut, napić się kawy i smacznie zasnąć.

Kawa i sen jako sposób na biznes

Ludzie kochają kawę i tak samo kochają spać. Te dwie wielkie miłości wykorzystała Celina Lipińska, która stworzyła pierwszą kawiarnię, w której nie tylko napijemy się ciepłego napoju, a także możemy się zdrzemnąć. Lokal działa od 2017 roku i można go odwiedzić w Barcelonie przy ulicy Muntaner 22. Kawiarnia „Nappuccino Corner" cieszy się wielkim powodzeniem wśród lokalnych mieszkańców i turystów.

 
Więcej o: