Ugotowała warzywa w zmywarce, uważa to za sposób idealny. Internauci nie wierzą i komentują

Sposobów na przygotowanie potraw jest wiele. Jedni gotują, a inni smażą. Jeszcze inni tak jak autorka nagrania postanawiają wyjść z całkowicie nowymi pomysłami. Tiktokerka podzieliła się swoim sposobem na ugotowanie warzyw w zmywarce. Czy to działa? Na pewno wzbudza poruszenie.

Innowacja i niebanalne pomysły w kuchni to coś, co ceni każdy kucharz. Im dłużej spędza się czas przy garnkach, tym więcej takich pomysłów wpada do głowy. Niektóre z nich rzeczywiście ułatwiają przyrządzanie potraw, a inne po prostu są pomysłem, którego nikt nigdy nie użyje.

Amerykańska tiktokerka jakiś czas temu postanowiła podzielić się nowoczesnym rozwiązaniem na gotowanie warzyw. Jej zdaniem sprawdza się naprawdę dobrze i warto go wprowadzić do swojego domu. Jej pomysłem jest przyrządzenie ich w zmywarce. Jak to zrobić?

Gotowanie w zmywarce - krok po kroku

Etapów jest kilka, ale są banalnie proste. Wystarczy tylko, że umyte warzywa umieści się w czystych słoikach, zaleje się je wodą i dokładnie zamknie. Gdy są one gotowe umieszcza się je w zmywarce i nastawia się ją na klasyczny tryb. Pod wpływem ciepła warzywa staną się miękkie. Po ich wyciągnięciu nadają się od razu do spożycia.

Co ciekawe istnieją dwa sposoby na ugotowanie warzyw w ten sposób. Pierwszy mówi o tym, że nie używa się detergentów, a w zmywarce znajdują się tylko słoiki z produktami. Drugi natomiast jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Do załadowanego brudnymi naczyniami sprzętu umieszcza się szczelnie zamknięte warzywa. W ten sposób nie tylko ugotuje się jedzenie na obiad, a także posprząta.

Zobacz wideo

Komentarze widzów

Pomimo że oryginalne pomysły są często uważane za ciekawe i warte spróbowania, ten sposób nie został dobrze przyjęty przez użytkowników TikToka. Pod filmikiem można przeczytać

Nie masz wstępu na potluck lub gotowanie
To nawet nie oszczędza czasu? Cykl zmywania w zmywarce jest znacznie dłuższy niż tylko gotowanie brokułów na parze? Nic ci nie jest?
Paczka mrożonych brokułów kosztuje dosłownie jednego dolara i można ją gotować w kuchence mikrofalowej

Wspieranie tej metody gotowania

Nie tylko twórcy internetowi zachwalają sobie ten sposób. Lisa Casali jest autorką książki „Gotowanie w zmywarce" gdzie tłumaczy, dlaczego jest to dobry pomysł. Uważa, że potrawy przygotowane w urządzeniu są delikatniejsze i smaczniejsze. Jest tak dlatego, ponieważ gotują się dłużej i w niższej temperaturze. Głos w tej sprawie zabrała również Oprah Winfrey w jednym odcinku swojego programu. Natomiast słuchając głosu producentów zmywarek, nie polecają oni tego rozwiązania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.