Niedziele handlowe w grudniu. Która niedziela w grudniu jest handlowa? W te dni sklepy będą otwarte

Kiedyś każda niedziela była niedzielą handlową. Po zmianie przepisów takich dni jest tylko kilka w roku. W 2022 wypada siedem niedziel handlowych, z czego dwie właśnie w grudniu w związku z Bożym Narodzeniem. Która niedziela w grudniu jest handlowa? Podajemy daty.

Więcej najnowszych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niedziele handlowe w grudniu. Ile ich jest?

W związku z tym, że w roku tylko kilka niedziel jest handlowych, Polacy bardzo często szukają informacji o tych dniach w internecie. Zwłaszcza teraz w tak gorącym okresie przedświątecznym wielu osobom zależy na tym, żeby bez problemu i na spokojnie zrobić potrzebne zakupy. Uspokajamy więc, że w grudniu właśnie w związku z tym są aż dwie niedziele handlowe. W te dni będzie można bez problemu odwiedzić sklepy i nabyć niezbędne do przygotowania świąt produkty.

Zobacz wideo Biedronka czy Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch dyskontów

Kiedy dokładnie to będzie? Niedziele handlowe w grudniu 2022 roku wypadają w dwóch terminach - 11 grudnia oraz 18 grudnia. Jeżeli więc komuś nie uda się zrobić zakupów odpowiednio wcześniej, czyli 11 grudnia, będzie miał na to szansę jeszcze w weekend przed świętami.

Warto pamiętać, że po Bożym Narodzeniu jest jeszcze sylwester. Zakupy trzeba będzie zrobić odpowiednio wcześniej, bowiem niedziela tydzień przed jest niehandlowa, a na dodatek wypada 25 grudnia, czyli w pierwszy dzień świąt. Wszystkie potrzebne produkty trzeba więc będzie nabyć w dni powszednie lub w samego sylwestra, który w 2022 roku wypada w sobotę.

Niedziele handlowe 2023. Kiedy wypadają?

W tym roku niedziel handlowych było bardzo mało. Ostatnio zakupy w ten dzień mogliśmy zrobić 28 sierpnia. Jak będzie w 2023? Poniżej znajdziecie całą listę:

  • 29 stycznia
  • 2 kwietnia
  • 30 kwietnia
  • 25 czerwca
  • 27 sierpnia
  • 17 grudnia
  • 24 grudnia.

Jak pewnie zauważyliście, ostatnia niedziela handlowa w 2023 roku wypada w Wigilię. Sklepy będą więc działać w skróconych godzinach.

Więcej o: