Plastikowe pojemniki na jedzenie brzydko pachną? Wlej kilka kropel soku i po kłopocie

Używanie plastikowych pojemników na jedzenie wiąże się z tym, że po jakimś czasie można z nich wyczuć mieszankę różnych zapachów. Przechowywana w nich żywność ma zazwyczaj intensywną woń, która jest trudna do usunięcia. Jednak my znamy sposoby, jak sobie z tym poradzić.

Plastikowe opakowania są popularnym sposobem przechowywania żywności. Są szczelne, nie zabierają wiele miejsca, a do tego są lekkie i z pewnością się nie stłuką. Można w nich trzymać zarówno surowe produkty, jak i już przygotowane potrawy. W gruncie rzeczy nie ma z nimi większego problemu. Jednak po ich dłuższym używaniu można zauważyć, że woń, która się z nich wydobywa, nie jest neutralna. Im dłużej używa się pojemników, tym bardziej wchłaniają zapachy żywności, która jest w nich przechowywana. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy to czas, aby wymienić je na nowe? Nic z tych rzeczy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które kapitalnie poradzą sobie z tym problemem.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Kilka kropel i zapach zniknie - sposoby na nieprzyjemną woń

Na rynku z pewnością można znaleźć wiele detergentów, które skutecznie usuną nieprzyjemny zapach. Jednak można zrobić to dużo taniej i to domowymi sposobami. Jednym z nich jest użycie soku z cytryny. Jak ma to działać? Wystarczy, że przetniesz cytrus na pół i natrzesz nim plastik. Możesz również wycisnąć z niego sok i pozostawić go w przykrytym opakowaniu na kilka minut. Po tym czasie dokładnie go przemyj i gotowe.

Drugim sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Aby mieć gwarancję, że pozbędziesz się woni, wymieszaj sodę z wodą. Następnie wlej do pojemników i przemyj za kilka godzin.

Oprócz soku z cytryny i sody oczyszczonej możesz także umyć pojemniki mieszanką octu i płynu do naczyń. Innym produktem, który również poradzi sobie z kłopotliwym zapachem, jest kawa. Zamknięta w pojemniku wchłonie jej cały zapach. Później wystarczy ją wysypać i opakowanie jest jak nowe.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.