Sposób na muchy w domu, który kosztuje mniej niż złotówkę. Wystarczy woreczek i kilka drobiazgów

Gdy robi się cieplej, muchy zaczynają coraz częściej wlatywać do naszych mieszkań. Te uciążliwe owady potrafią zajść za skórę, dlatego wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć much w domu. Są oczywiście różnego rodzaju preparaty, ale nie trzeba wydawać fortuny, by rozprawić się z tymi owadami. Sposoby na muchy w domu mogą być tanie i zaskakująco proste.

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Muchy to jedne z najbardziej irytujących owadów. Wpadają do mieszkań i krążą po kuchni i pokojach. Siadają na jedzeniu, brzęczą koło ucha i wpadają na twarz. Dlatego gdy tylko zaczyna robić się cieplej, coraz więcej osób zaczyna szukać rozwiązania tego problemu. Choć na rynku są dostępne różnego rodzaju preparaty, to najpierw lepiej przetestować naturalne i tanie sposoby na muchy w domu. Jeden z tych, które proponujemy, kosztuje mniej niż złotówkę.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak się pozbyć mrówek, muszek i komarów?

Sposoby na muchy w domu. Weź woreczek i kilka drobiazgów

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż zwalczać. Tak samo jest w przypadku pozbywania się much. Jeśli nie chcecie, żeby wpadały wam do domu, możecie zaopatrzyć się na przykład w moskitierę. To jednak nie jest tanie rozwiązanie. Ci, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, niech przetestują sposób na muchy z woreczkiem, wodą i monetami. Wodę i bilon ma każdy, a woreczek można kupić za grosze. Na czym polega trik?

Do foliowego woreczka wsypujemy kilka monet, nie ma znaczenia jakich. Następnie wlewamy wodę i szczelnie zamykamy worek. Torebkę z bilonem zawieszamy na oknie. To sprawi, że muchy będą omijać mieszkanie szerokim łukiem. Odstraszą je bowiem błyszczące i mieniące się w wodzie monety.

Sposób na muchy. Rozpyl w powietrzu te zapachy

Na muchy odstraszająco działa również lawenda. Można zasadzić ją na balkonie, a jeśli muchy są już w mieszkaniu, to rozpylić w powietrzu olejek lawendowy. Warto dodać, że taki aromat podziała również na komary. Olejkiem można też nasączyć płatek kosmetyczny, a następnie umieścić go w otwartym słoiku.

Muchy nie przepadają także za zapachem eukaliptusa, goździków, trawy cytrynowej. Drażniąco na muchy działają też olejki eteryczne z rozmarynu, bazylii, oregano czy mięty pieprzowej. Świeże zioła można postawić też na parapecie.

Radzenie sobie z muchami to jedno, ale ważne, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko ich pojawienia się w domach czy mieszkaniach. Dlatego należy utrzymywać wnętrze w czystości: nie zostawiać na wierzchu resztek jedzenia, regularnie wynosić śmieci, sprzątać blaty i szafki kuchenne, myć podłogę. Ponadto na muchy kusząco działa stojąca woda, dlatego ważne, by wylewać taką, która znajduje się w pobliżu wejścia do domu. 

Więcej o: