Domowe pączki? Spróbuj przepisów Kingi Paruzel i Pawła Małeckiego - w wersji tradycyjnej oraz fit

Ach, ten tłusty czwartek! Dzień pysznych kalorii i ulubione święto miłośników słodkości. Jeśli i ty należysz do tego grona, być może zechcesz poczęstować bliskich najlepszymi pączkami? Z pomocą przybywają prowadzący Kuchni Lidla: kulinarna artystka Kinga Paruzel oraz mistrz cukiernictwa Paweł Małecki. Poznaj ich dwa przepisy na pączki domowej roboty: tradycyjne oraz fit. Które wolisz?

Puszyste, okrągłe i wypełnione pysznym, kremowym nadzieniem – pączki stały się symbolem tłustego czwartku. Nie ma lepszych niż te przygotowane własnoręcznie. W jednym z odcinków Kuchni Lidla Kinga Paruzel oraz Paweł Małecki dzielą się ulubionymi przepisami na domowe pączki. Paweł przygotowuje tradycyjny, smażony wypiek z budyniowym kremem, Kinga stawia z kolei na nowoczesne pączki, odpowiednie dla osób dbających o linię. Smakują równie dobrze, a przy tym powstają ze zdrowych składników, m.in. mąki orkiszowej, cukru trzcinowego i oleju kokosowego.

Ale to nie wszystko! Pączki są nadziewane powidłami śliwkowymi, a lukier składa się z syropu klonowego oraz kremu kokosowego. No i najważniejsze: pączki Kingi nie wymagają smażenia. Wystarczy ugotować je na parze!

Na stronie Kuchni Lidla (https://kuchnialidla.pl/przepisy/tlusty-czwartek) można znaleźć ten i wiele innych, słodkich przepisów. Wszystkie produkty, wykorzystane do przygotowania wypieków, są dostępne w sklepach Lidl Polska.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce około 800.

Kontakt:

  • Strona www: https://www.lidl.pl
  • Facebook: https://www.facebook.com/lidlpolska
  • Instagram: https://www.instagram.com/lidlpolska/
  • YouTube: https://www.youtube.com/user/LidlPolskaPL
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.