Kawałek historii w upominkach Nobilia, czyli kolekcja z Browarem Warszawskim

Upominki pachnące historią starej Warszawy? Marka Nobilia zamknęła ten niepowtarzalny smak w kolekcji Browar Warszawski, która powstała w ramach autorskiej linii upominków Skład Praski. Znajdziemy w niej nie tylko legendarnego Lagera, czyli kultowy produkt Browaru Warszawskiego, ale także tradycyjne polskie produkty, dzięki którym sentymentalny powrót do przeszłości jest gwarantowany. Poznaj, jak smakuje dawna stolica z marką Nobilia!

Połączenie nowoczesnej formy z legendarnym, znanym z opowieści smakiem, to tylko jeden element, który łączy te dwie marki. Browar Warszawski oraz Nobilia to przede wszystkim ogromne doświadczenie, pasja i chęć kultywowania ważnych, polskich i smacznych tradycji. Wspólna kolekcja jest ukłonem w stronę osób, które cenią sobie historię oraz smak przedwojennej Warszawy. Starannie skomponowane zestawy pachną, smakują i wyglądają jak z filmowych kadrów, starych pocztówek czy bezcennych opowieści naszych dziadków. 

Zobacz wideo Prezent w nietypowym kształcie? Nie ma obaw! Tymi sposobami możesz zapakować wszystko

Linia Skład Praski - tak smakuje Warszawa 

Linia Skład Praski, to starannie stworzona kompozycja tradycyjnych smaków z okresu międzywojennego. Proste i naturalne receptury wybornych alkoholi, starannie wypiekane ciasteczka, rozpływające się w ustach czekoladki oraz tradycyjne karmelki zostały podane w formie eleganckiej tuby upominkowej. Twórców tej kolekcji zainspirowały szalone lata 20. i 30., dancingi w Adrii, kabarety literackie, ciastka od Lourse’a, mała czarna serwowana w Ziemiańskiej, specjały sprzedawane w licznych sklepikach na Nalewkach czy zagłębie piwowarskie na warszawskiej Woli, w którym warzono najlepszy browar w przedwojennej Polsce. 

fot. Skład Praski Tuba Karmelowa Xmasfot. Skład Praski Tuba Karmelowa Xmas Materiał PR

Browar Warszawski, który przywrócił tradycję browarnictwa na Wolę 

Marka Nobilia od lat tworzy zestawy prezentowe w limitowanych seriach we współpracy z cenionymi markami (m.in. kawa Pluton, J.A. Baczewski, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów) oraz znanymi artystami takimi jak ilustratorka Anna Rudak. Jednym z owoców takich współprac są obfitujące w wyborne słodkości autorskie kompozycje upominkowe linii Skład Praski, które zostały uzupełnione wyśmienitymi trunkami od Browaru Warszawskiego, nawiązując tym samym do dawnych tradycji piwowarskich. W prezentach znajdziemy legendę dawnego Browaru Warszawskiego, czyli piwo Lager, przygotowane według receptury z XIX wieku. 

fot. Browar Warszawskifot. Browar Warszawski Materiały PR

Korzenie Browaru wywodzą się z najdawniejszych tradycji piwowarskich Warszawy, czyli zakładu piwnej produkcji Haberbuscha i Schielego, która stała się stołeczną „ziemią obiecaną". Browar był największym w Królestwie Polskim i jednym z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy. Aktualnie jest współczesnym zakładem rzemieślniczym połączonym z restauracją, która mieści się w Browarach Warszawskich. Najlepsi piwowarzy w kraju uruchomili produkcję na miejscu, aby stale warzyć blisko 18 rodzajów wyśmienitego piwa, które pokochali warszawiacy oraz turyści. 

Od momentu założenia marki Nobilia, naszym priorytetem było nieustanne dążenie do stworzenia niepowtarzalnych kompozycji, opartych na produktach osiągających najwyższe standardy jakości. W procesie kreacji sięgamy po wyselekcjonowane specjały cenionych marek, z czym doskonale współgra Browar Warszawski, wiernie pielęgnujący warszawskie tradycje piwowarskie. Przy tworzeniu linii Skład Praski naszym celem było nie tylko stworzenie zestawów, ale również zawarcie w nich kawałka ważnej historii, co stanowi istotny element naszej misji – komentuje Anna Garmada 

W których autorskich kompozycjach upominkowych Nobilia znajdziemy produkty Browaru Warszawskiego?

Skład Praski Skrzynia Cymes – drewniana skrzynia kryjąca legendę Browaru Warszawskiego, czyli mocny i treściwy lager, Cydr Bzik przygotowany z ekologicznych owoców według XIX-wiecznej receptury Radziwiłłów. Ta propozycja zawiera również wyjątkowe słodkości takie jak cymesiki, czyli kubeczki z czekolady deserowej wypełnionych kremem z dodatkiem kawy Pluton; 

Skład Praski Tuba Karmelowa - elegancka papierowa tuba kryjąca piwo Porter oraz asortyment tradycyjnych przysmaków Składu Praskiego; 

Skład Praski Kuferek Porter - papierowy, ręcznie kaszerowany kuferek skomponowany z naturalnych produktów Składu Praskiego oraz wzbogacony aromatycznym lagerem z Browaru Warszawskiego; 

Skład Praski Kuferek Bzik - ręcznie kaszerowane pudełko, a w nim: piwo Porter, cydr Bzik, paluszki sezamowe, asortyment tabliczek czekolady deserowej, karmelizowane ciasteczka korzenne z cynamonem oraz ręcznie robione karmelki o smaku żurawinowym i piernikowym. 

Marka Nobilia przywraca przedwojenne smaki, zachęcając tym samym do zmysłowej wędrówki do przeszłości. Kolekcja Browar Warszawski to niepowtarzalna okazja na zasmakowanie poprzedniej epoki i najlepszych tradycyjnych specjałów.

Wzbogacona linia Skład Praski z kultowym Browarem Warszawskim dostępna jest na stronie: www.nobilia.pl/pl/szukaj?controller=search&s=browar+warszawski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.