Faworki zwykłe i kokardki

Haps 21.01.2020 12:15
(brak ocen)
OCEŃ
Faworki zwykłe i kokardki
W karnawale smakują najlepiej, ale jak poznasz ten przepis możesz je robić cały rok. Faworki to ciastka, które się faworyzuje. Robi się je tylko w karnawał i wszyscy za nimi tęsknią cały rok. Przechytrz system i naucz się przygotowywać faworki samemu. Dzięki temu możesz je robić, kiedy ci się żywnie podoba. A jeśli tak jak my lubisz te z dużą ilością cukru pudru (który po ugryzieniu ląduje na kolanach), wycinaj faworki w kształt małych kokardek, które są na jeden haps.
Czas przygotowania powyżej godziny
Poziom trudności średni
  • Można zamrażać? Nie

Składniki (0porcji)

VIDEO

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 / 3

Mąkę przesiej do dużej miski. Dodaj pokrojone w kostkę zimne masło, żółtka, spirytus, sól oraz 2 łyżki śmietany. Posiekaj składniki nożem aby wstępnie je wymieszać nie ogrzewając ich jednocześnie dłońmi. Następnie szybko zagnieć ciasto. Jeśli ciasto będzie się kruszyć dodaj jeszcze jedną łyżkę śmietany. Przełóż ciasto na stolnicę i przez kilka minut uderzaj je wałkiem. Dzięki temu wtłoczysz do niego dużą ilość powietrza a podczas smażenia na faworkach zaczną pojawiać się pęcherzyki.

2 / 3

Na oprószonej mąką stolnicy bardzo cienko rozwałkuj ciasto. Z połowy ciasta wykrój szerokie paski o długości ok. 10 centymetrów. Na środku każdego takiego paska zrób podłużne nacięcie i przez jego środek wywiń jedną końcówkę faworka. Z reszty ciasta wykrój prostokąty o wymiarach ok. 5 x 7 centymetrów. Każdy prostokąt ściśnij na środku, tak aby powstała kokardka.

3 / 3

Oba rodzaje faworków smaż na głębokim oleju, aż delikatnie się zrumienią. Gotowe faworki osusz na papierowym ręczniku. Podawaj posypane cukrem pudrem.

Użyłaś / użyłeś tego przepisu?
Podziel się swoim wykonaniem na instagramie używając hashtagu
#haps