Mus buraczano-selerowy

Cyril Fileyssant, Magazyn Kuchnia 14.05.2021 14:29
(brak ocen)
OCEŃ
Mus buraczano-selerowy
Mus buraczano-selerowy
Czas przygotowania powyżej godziny
Poziom trudności łatwy
  • Można zamrażać? Nie

Składniki (1porcja)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 / 7

Kroimy 50 g buraków w zapałkę. Wrzucamy do wrzątku, gotujemy 2 minuty, osączamy, studzimy i odkładamy do dekoracji. Resztę buraków kroimy na kawałki, gotujemy w 200 ml mleka. Kiedy będą zupełnie miękkie, miksujemy je w mleku. 

2 / 7

Podobnie postępujemy z obranym i pokrojonym selerem: gotujemy go w pozostałym mleku, miksujemy. 

3 / 7

Namaczamy żelatynę, odciskamy, połowę dodajemy do gorącego purée buraczanego, resztę do selerowego. Mieszamy, aby żelatyna połączyła się z masami, studzimy. 

4 / 7

Ubijamy śmietankę. Połowę łączymy z zimnym purée buraczanym, resztę - z selerowym. 

5 / 7

Obie masy nakładamy do rękawów cukierniczych. Wycinamy kółka lub kwadraty z chleba tostowego za pomocą foremek (o wysokości 2-3 cm; okrągłych o średnicy 6-7 cm albo kwadratowych), w których będzie zastygał mus. Wycięte pieczywo kładziemy na dnie foremek, na nim warstwę białego lub czerwonego musu. Wstawiamy do lodówki, a gdy ta warstwa zastygnie (ok. godziny), szprycujemy na nią warstwę musu w kontrastowym kolorze, wyrównujemy wierzch, czekamy, aż i to zastygnie. 

6 / 7

Robimy galaretkę: rozpuszczamy namoczone listki żelatyny w podgrzanym soku z buraków. Gdy zacznie gęstnieć, rozsmarowujemy na musie. Na wierzchu układamy zapałki z buraków (do dekoracji nadają się też plasterki buraka chioggia, ćwiartki fig, natka). Wstawiamy do lodówki na 3 godziny. 

7 / 7

Gdy, po wyjęciu z lodówki, mus osiągnie temperaturę pokojową, okrawamy go nożem i wyjmujemy z foremek.

Użyłaś / użyłeś tego przepisu?
Podziel się swoim wykonaniem na instagramie używając hashtagu
#haps
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.