Jak zrobić Cuba Libre? Podpowiadamy wam jak przygotować popularny drink z rumem [PRZEPIS]

Cuba Libre to kolejny drink z rumem, który przygotujemy w szybki i bardzo łatwy sposób. Jego smak zdecydowanie przypadnie wam do gustu. Wystarczy tylko kilka kroków i parę składników, aby przygotować ten klasyczny koktajl. Zachęcamy was do zapoznania się z naszym przepisem.

Cuba Libre, czyli rum z colą

Cuba Libre w wolnym tłumaczeniu znaczy "Wolna Kuba". Jest to połączenie kilku prostych składników. Drugą potoczną nazwą dla tego drinka jest po prostu "rum z colą (rum and coke)". Za tą formą koktajlu kryje się historia. Powstał on ok. 1900 roku w Hawanie. Na Kubie toczyła się wtedy wojna amerykańsko-hiszpańska. Drink to owoc dwóch składników pochodzących od dwóch sprzymierzeńców. Nazwa została nadana przez żołnierzy amerykańskich na cześć walczącej o niepodległość Kuby. W czasach prohibicji popularny napój pozwalał na ukrycie alkoholu podczas transportu.

Jak zrobić Cuba Libre – składniki:

 • ok. 50 ml białego rumu
 • 150 ml coli
 • lód w kostkach
 • 2 limonki

Drink Cuba Libre – krok po kroku:

 1. Przygotowujemy sobie wysoką szklankę typu "long".
 2. Napełniamy ją lodem do ok. 3/4 wysokości naczynia.
 3. Jedną limonkę kroimy na dwie połówki i wyciskamy z niej sok.
 4. Do szklanki wlewamy porcję rumu.
 5. Następnie wlewamy wyciśnięty świeży sok z limonki.
 6. Całość zalewamy colą i mieszamy. Najlepsza do tego będzie łyżka barmańska.
 7. Szklankę możemy przystroić kawałkiem limonki na krawędzi.

Rum z colą

To wszystko. Prawda ze proste? To bardzo nieskomplikowany drink, który rozkręci każdą imprezę. Do jego przygotowania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt barmański. Świetnie nadaje się na domowe przyjęcia. Słodki smak coli oraz kwaśna limonka doskonale połączą się ze słodko-wytrawnym posmakiem rumu. Po przygotowaniu tego koktajlu na pewno zyskacie w oczach waszych znajomych.

Zachęcamy was do przygotowywania drinku Cuba Libre. Korzystajcie z naszego przepisu i serwujcie ten drink waszym znajomym. Miłej zabawy!

Zobacz wideo

Zobacz również:

Drink z buraka

Słodsze oblicze kurczaka - udka w coli

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.