Pizza z ananasem to profanacja? Jamie Oliver do swojej dodał winogrona. Fani w szoku

Najpopularniejszy brytyjski kucharz, Jamie Oliver, przygotował w programie telewizyjnym pizzę z winogronami. Wielu fanów jest oburzonych taką kompozycją smakową.

Dopiero co pisaliśmy o oburzeniu, jakie wywołano przez dodanie do carbonary pomidorów, a tu kolejna potrawa, która wzbudza kontrowersje. Jamie Oliver, najsłynniejszy brytyjski kucharz, podczas programu "Keep Cooking Family Favourites" emitowanego na Channel 4, przygotował pizzę z dodatkiem winogron.

Gotowanie z synem

Na opublikowanym filmiku widzimy Jamiego Olivera przygotowującego pizzę wraz ze swoim synem Buddym. Na spód pokryty sosem pomidorowym kucharz wykłada nadzienie m.in. z czerwonej cebuli, oliwek oraz... winogron. Ojciec obawia się, że synowi nie zasmakuje pizza z winogronami, ale przekonuje, że połączenie słodyczy oraz słonych smaków jest piękne, a z dodatkiem rozmarynu i mozzarelli będzie smakować znakomicie. 

Zobacz wideo Pizza na brokułowym spodzie [HAPS VEGE]

Babcie nie byłyby dumne

Mimo że Jamie Oliver przekonywał, że to połączenie smakowe jest doskonałe, wielu fanów oburzyło dodanie winogron do pizzy. 

Moja mama właśnie ogląda Jamiego Olivera, który robi pizzę, dodał do niej winogrona, co do ch... 

- napisał jeden z użytkowników Twittera. Ktoś inny skomentował:

Wybacz, Jamie, ale nonny (z wł. ,,nonna" - "babcia") byłyby wstrząśnięte tymi winogronami na pizzy...

Przepis na pizzę z winogronami, jak i inne, zaprezentowane w programie, pochodzi z książki Siedem sposobów autorstwa Jamiego Olivera. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.