Obłędne pieczone ziemniaczki Nigelli Lawson. Minimum składników, by stworzyć hit

Jak zrobić najlepsze pieczone ziemniaki? Nigella Lawson radzi, by wcale nie używać zbyt wielu składników. Wystarczy kilka dobrze skomponowanych, a wyjdzie coś naprawdę pysznego. Sprawdźcie przepis na jej ziemniaki hasselback.

Więcej pysznych przepisów znajdziesz na naszej stronie głównej

Ziemniaki hasselback znane są także jako "ziemniaki po szwedzku" albo "ziemniaki harmonijkowe". Można serwować je z różnymi ulubionymi dodatkami, ale Nigella Lawson postawiła na wersję podstawową. Minimum składników, maksimum smaku - oto jej przepis na prawdziwy hit.

Ziemniaki hasselback Nigelli Lawson - przepis

Składniki:

  • 18 średnich podłużnych ziemniaków,
  • 45 g masła,
  • 5 łyżek oliwy,
  • sól

Jak zrobić ziemniaki hasselback Nigelli Lawson?

Ziemniak umieszczamy pomiędzy rączkami dwóch drewnianych łyżek. Następnie każdy z nich nakrawamy w plasterki o szerokości około 3 mm. Rączki łyżek służą temu, aby nie przeciąż ziemniaków do końca, ale stworzyć harmonijkę.

Po nacięciu wszystkich ziemniaków smarujemy je masłem oraz skrapiamy oliwą. Oprószamy solą i umieszczamy w naczyniu żaroodpornym. Pieczemy przez około godzinę, aż staną się rumiane z wierzchu, a miękkie w środku.

Zobacz wideo Pieczone ziemniaczki z sosem czosnkowym i warzywami

Upieczone ziemniaki podajemy na gorąco. Można je dodatkowo oprószyć szczypiorkiem lub tartym parmezanem.

Ziemniaki przygotowane przez Nigellę Lawson możecie zobaczyć poniżej:

 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: