Jak odświeżyć czerstwy chleb? Metoda jest banalna. Już nigdy go nie wyrzucisz

Macie wyrzuty sumienia, gdy chcecie wyrzucić czerstwy chleb? I słusznie. Uczyli nas tego rodzice, uczyły nas tego babcie. Ale co zrobić z takim niesmacznym, czerstwym chlebem? Odświeżyć! Metoda jest bardzo prosta, a wyrzuty sumienia nigdy już nie zakłują.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na naszej stronie głównej

Chleb ma niestety to do siebie, że spora jego część "lubi" zostawać w chlebaku niezjedzona i czerstwa. Taki produkt jest już niesmaczny, Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu można wrócić mu odpowiedni smak.Co należy zrobić?

Odpiekanie chleba

Metodę pokazała na swoim instagramie Katie Lolas. Dziewczyna oblała wodą bochenek chleba (trzeba go rzeczywiście polać, a nie tylko spryskać, ale nie należy go rozmoczyć), a następnie wstawiła do piekarnika rozgrzanego do 160 st. C. W piekarniku chleb spędził 6 minut. Po wyjęciu (i lekkim przestudzeniu) można go kroić, jak świeży bochenek. Dzięki temu zabiegowi pieczywo odzyskuje dawną świeżość.

Filmik Katie zobaczyć na Instagramie pod tym linkiem.

Czerstwy chleb - jak wykorzystać?

Co zrobić, gdy nie chcecie bawić się w odświeżanie chleba? Wykorzystać go do pysznych dań! Z czerstwego chleba można oczywiście zrobić bułkę tartą, ale także przygotować:

  • chleb w jajku bez dodatków lub np. z serem żółtym bądź pleśniowym,
  • chleb w jajku na słodko (tosty francuskie), np. z cukrem cynamonowym (doskonale sprawdzi się czerstwa chałka lub ciasto drożdżowe),
  • pizzę na spodzie z chleba (pokruszony chleb zalewamy jajkiem z przyprawami, a na to układamy ulubione składniki - przygotowanie na patelni),
  • grzanki z ulubionymi dodatkami,
  • grzanki do zupy krem,
  • grochówkę lub inną ciężką zupę, zagęszczoną pokruszonym chlebem (najlepiej sprawdza się ciemny na zakwasie).
Zobacz wideo Tomato Bread Pudding - danie w duchu zero waste

A jakie są wasze sposoby na czerstwy chleb?

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA