Sposób na muszki owocówki. Dzięki tym pułapkom skutecznie pozbędziesz się ich z domu

Sposób na muszki owocówki - który z nich jest najskuteczniejszy? Okazuje się, że wcale nie potrzebujemy najdroższych specyfików ze sklepu - wystarczą domowe sposoby. Prezentujemy najskuteczniejsze z nich.

Muszki owocówki to zmora każdego z nas. Największy problem sprawiają latem, kiedy to w naszych domach częściej goszczą owoce i warzywa. Jak sobie z nimi radzić? Sprawdź.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Sposób na muszki owocówki. Domowe sposoby, dzięki którym znikną z twojego domu

Muszki owocówki mogą być groźne, bo przenoszą bakterie, ale są przede wszystkim niezwykle uciążliwe. Jak więc się ich pozbyć?

Więcej przydatnych sposobów na radzenie sobie z owadami znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Humanitarnym sposobem na pozbycie się z mieszkania muszek owocówek jest rozstawienie w kuchni roślin mających działanie odstraszające. Świetnie sprawdzi się tu lawenda oraz zioła - na przykład bazylia, rozmaryn czy oregano. Muszki owocówki nie przepadają też za kocimiętką.

Możesz również spróbować wciągnąć muszki owocówki odkurzaczem. Będzie ich znacznie mniej, ale nie jest to dobry sposób na dłuższą metę. Usuniemy nadmiar owadów, ale nie pozbędziemy się ich wszystkich.

Skuteczne sposoby na muszki owocówki. Te mikstury wykurzą je z domu

Najskuteczniejsze w walce z muszkami owocówkami mogą być… owoce. Tak! Jeśli wrzucimy je do miski lub małego naczynia, a następnie owiniemy je folią aluminiową, a igłą zrobimy w niej małe dziurki, to jest spora szansa na to, że rozprawimy się z owadami na dobre. Muszki wlecą do miski, ale nie będą już w stanie się z niej wydostać. Zamiast owoców możesz wykorzystać piwo owocowe lub owocowy napój.

Dwie lub trzy łyżki octu winnego plus parę kropel płynu do mycia naczyń również może zdziałać cuda.  Wystarczy owinąć szklankę z miksturą folią spożywczą, a następnie ją nakłuć.

Jak zabezpieczyć dom przed muszkami owocówkami? Porządek to podstawa

Jeśli nie chcesz, by w twoim domu pojawiły się muszki owocówki, musisz przede wszystkim utrzymywać czystość. Nie pozostawiaj przekrojonych owoców na blacie. Pilnuj też, by owoce nie przejrzały i nie były obite, bo wtedy owady będą się nimi bardziej interesować. Ważne jest również, aby często przecierać blaty, myć naczynia oraz szczelnie zamykać kosze na śmieci. Dzięki temu szansa na to, że muszki pojawiają się w twoim domu, będzie zdecydowanie mniejsza.

Więcej o: