Soda na mrówki. Czy ten sposób działa? Domowe sposoby na uciążliwe owady

Soda na mrówki jest z jedną z najbardziej popularnych metod zwalczania niechcianych owadów. Okazuje się, że za pomocą tego niedrogiego produktu, możemy także pozbyć się mrówek w ogrodzie. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Latem uciążliwe bywają nie tylko zbyt wysokie temperatury, tym co może nas zirytować, jest obecność owadów, które wlatują do pomieszczenia i jak się okazuje nad ranem, nie dają spać. O ile na ten problem jest proste rozwiązanie w postaci zamontowania moskitiery w oknach, o tyle z mrówkami sprawa wygląda nieco inaczej. 

Mrówka w lesie1200 mrowisk, 250 mln mrówek. Jak szukaliśmy superkolonii w Szwajcarii

Soda na mrówki, tani środek do zwalczania owadów

Mrówki, choć uważane są za pożyteczne stworzenia, to zdecydowanie nie są mile widzianymi gośćmi w naszych domach. Co gorsza, bardzo szybko zwiększa się ich ilość, jak tylko zwęszą coś słodkiego. Aby pozbyć się ich w łatwy i niedrogi sposób, możemy użyć sody oczyszczonej.

Soda na mrówki może być wykorzystywana na kilka sposobów. Po pierwsze wystarczy, że posypiemy miejsca, w których zauważymy ich obecność. Drugą metodą jest przygotowanie roztworu. Kilka łyżek soli mieszamy z litrem wody i psikamy miejsca, gdzie spacerują mrówki.

Kolejnym sposobem użycia sody jest wykonanie pułapki na mrówki. Ale musi być zrobiona tylko w pomieszczeniach zamkniętych, w przeciwnym razie możemy niechcący zaprosić do domu nieco więcej tych owadów.

Kiedy znajdziemy miejsce, w którym są mrówki, postawmy miseczkę, wlejmy do niej pół łyżeczki miodu. Mrówki bardzo szybko skupią się w tym miejscu. Po pewnym czasie możemy wylać całą miskę do zlewu, usuwając mrówki mocną strugą wody, bądź zasypać je sodą i dopiero wyrzucić, aby mieć pewność, że nie wydostaną się z rur i nie powrócą do domu. 

Domowe sposoby na mrówkiDomowe sposoby na mrówki. Podpowiadamy jak się ich pozbyć w naturalny sposób

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Soda na mrówki w ogrodzie. Czy się sprawdza i jak działa ten środek?

Chociaż ich obecność w ogrodzie ma swoje dobre strony, to jednak kiedy spacerują po naszych różach czy uprawach, to najchętniej chcielibyśmy się ich pozbyć. Wszystko dlatego, że uwielbiają spadź produkowaną przez mszyce, więc jeśli widzimy gdzieś mrówki, koniecznie sprawdźmy, czy powodem nie jest hodowla mszyc, jaką sobie założyły na naszych roślinach. 

Domowe sposoby pozwalają je odstraszyć bez konieczności ich zabijania. Przykładem jest posypanie cynamonem miejsc, które upodobały sobie mrówki. Nie lubią tego zapachu, dlatego w łatwy sposób możemy je odstraszyć bez szkody dla ich życia.

Jak działa soda na mrówki? Kiedy posypiemy ją w miejscach występowania owadów, to spotykając ją na swojej drodze, zaczynają puchnąć, w konsekwencji czego giną. Soda jest środkiem żrącym, dlatego dla tak małych stworzeń jest zabójcza nawet w niewielkiej ilości. 

Więcej o: