Menu na komunię. Co podać na przyjęciu komunijnym?

Menu na komunię to bez wątpienia problem rodziców, których dzieci już w maju przyjmą Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Dla dziecka dzień Komunii jest bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego też rodzice zrobią wszystko, aby ten dzień był wyjątkowy. Menu na komunię to dość ważna kwestia więc warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich dań.

Menu na komunię 2023 – od czego zacząć planowanie i wybór potraw?

Menu na komunię 2023 – jak je ułożyć? Od czego właściwie zacząć? Z tym pytaniem już teraz zaczynają borykać się rodzice dzieci komunijnych. Bardzo istotną kwestią w planowaniu i wyborze menu jest przede wszystkim decyzja czy organizujemy przyjęcie w domu samodzielnie lub też, czy wybieramy restaurację lub catering, który dostarczy nam jedzenie. Przy wyborze odpowiedniej opcji warto rozważyć wszystkie zalety i wady, przeliczyć koszty, wziąć pod uwagę czas przyrządzania potraw w domu, a także przemyśleć sprawy organizacyjne takie jak np. obsługa. Należy zauważyć, że w domu sami będziemy musieli podawać potrawy i dbać o każdy szczegół. 

Menu na komunię świętą. Na co zwrócić uwagę przy organizacji przyjęcia w domu?

Menu na komunię świętą niezależnie od tego czy robimy przyjęcie w domu, czy w lokalu jest bardzo ważne. Jeśli zdecydujemy się na przygotowanie przyjęcia samodzielnie w domu, warto wziąć pod uwagę pewne kwestie, które mogą bardzo nam pomóc. Co jest ważne? 

  • liczba zaproszonych gości oraz przybliżona liczba osób, które potwierdziły przybycie,
  • czy wśród osób zaproszonych są dzieci – zazwyczaj dla dzieci przygotowuje się nieco inne menu,
  • czy nikt z gości nie ma alergii pokarmowych,
  • preferencje smakowe gości,
  • czy wśród gości są weganie lub wegetarianie. 

Ponadto układając menu, dobrym rozwiązaniem jest wybór potraw, których przygotowanie nie jest czasochłonne oraz możliwość przyrządzenia potraw wcześniej i przechowania ich w lodówce, aby w dzień przyjęcia tylko je podgrzać. Należy pamiętać, aby wszystkie potrawy, przystawki oraz desery stanowiły całość i pasowały do siebie.

Zobacz wideo Kurczak pieczony z warzywami

Menu na pierwszą komunię świętą – catering będzie sporym ułatwieniem

Menu na pierwszą komunię świętą serwowane przez catering to przede wszystkim wygodne rozwiązanie dla gospodarzy. Firma cateringowa przygotuje oraz dostarczy na czas ciepłe i gotowe jedzenie, które w zasadzie od razu można podać na stół. Choć może się wydawać, że to rozwiązanie jest kosztowne, to biorąc pod uwagę koszty oraz czas przygotowania posiłków samodzielnie może się okazać, że koszty są bardzo podobne, a nawet niższe. Wybierając firmę cateringową, warto wcześniej zapoznać się z dokładną ofertą oraz sprawdzić opinię wybranej firmy.

Menu na komunię św. – czy warto zdecydować się na przyjęcie w lokalu?

Menu na komunię świętą najłatwiej i najszybciej wybrać w lokalu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się na organizację przyjęcia w restauracji. To bardzo wygodne rozwiązanie, w zasadzie nie musimy się o nic martwić. Większość lokali zajmuje się organizacją przyjęcia od początku do końca. Niestety należy nadmienić, że przy aktualnej inflacji ceny organizacji przyjęcia w restauracji do niskich nie należą. Niektóre restauracje za "talerzyk" liczą sobie nawet 350 zł od osoby. Można znaleźć jednak nieco tańsze opcje, w których ceny wahają się od 150 do 300 zł za osobę. 

Menu na 1. komunię. Jakie dania powinny znaleźć się na stole w trakcie przyjęcia?

Menu na 1. komunię powinno być dobrze przemyślane. Przyjęta została zasada, że menu wybierane na przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej powinno składać się z obiadu, czyli zupy i dania głównego oraz deseru. Najlepiej sprawdzą się:

  • zupy – rosół, flaki lub barszcz 
  • dania główne – kotlet z piersi kurczaka nadziewany warzywami lub kotlet devolay, ziemniaki gotowane z koperkiem, pieczone łódeczki oraz surówki np. z buraków jako dodatek
  • deser – tort, ciasto np. drożdżowe z owocami, szarlotka podana na ciepło z lodami lub sernik.

Zobacz też: Kiedy solić rosół? Możesz pozbawić go całego smaku, jeśli zrobisz to w złym momencie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.