"Warszawska Pyza 2019", czyli siódma edycja plebiscytu na najlepszy lokal typu street food. Kto zgarnie statuetkę?

Dziesięć słynnych lokali z ulicznym jedzeniem walczy o statuetkę "Warszawskiej Pyzy". To już siódma edycja tego plebiscytu, w którym głos ma zarówno jury, jak i internauci. Kto zwycięży w tym roku?

Siódma edycja plebiscytu

"Warszawska Pyza 2019" to kolejna edycja konkursu na najlepsze jedzenie typu street food na terenie Warszawy i okolic. Po wstępnej selekcji kandydatów, jury wybrało dziesięć znanych i lubianych lokali warszawskich, które od lat cieszą się zainteresowaniem ze strony głodnych klientów. W tym roku w konkursie uczestniczą: Akurat – kurczak z rożna, Bar Lussi, Renesans, Vega, Co tu, Efes Kebab, Pizzeria Ufo, Yen beo, Soul Food Burgers oraz Mezze.

W skład jury wchodzi osiem osób, a wśród nich restauratorzy, szefowie kuchni, autorzy, blogerzy oraz dziennikarze. Sprawdzać będą, jak funkcjonują wymienione wyżej lokale, czy w dalszym ciągu utrzymują odpowiednie standardy, a także, czy ich właściciele dbają o ekologiczne rozwiązania i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

30-lecie wolności dotyczy także kultury jedzenia

Przewodnicząca jury Basia Starecka podkreśla szczególną wagę tegorocznej edycji wydarzenia:

W tym roku świętujemy 30-lecie wolności, a co za tym idzie, otwarcie się stolicy na inne kultury kulinarne. Po 1989 r. mogliśmy poznawać niedostępny wcześniej świat, zwiedzając go od kuchni: pojawiły się pierwsze bary z wietnamską kuchnią i włoskie pizzerie, food trucki z burgerami i punkty z arabską kuchnią uliczną. Kulinarną transformację stolicy ledwo przetrwały rodzime kurczaki z rożna, pyzy, flaki i zapiekanki. Tegoroczna Pyza będzie wyróżnieniem dla miejsc, które na dobre zapuściły korzenie w nadwiślańskim gruncie.

Czy wynik zależy tylko od głosu jury?

Nie - głosować mogą także internauci i czytelnicy "Gazety Stołecznej". Wystarczy wejść na stronę Warszawa.Wyborcza.pl i oddać głos na ulubiony lokal. Dzięki waszemu wsparciu, konkurujące ze sobą restauracje mają szansę na zdobycie Warszawskiej Pyzy Publiczności. Głosować można do czwartku 22 sierpnia 2019 roku.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas wydarzenia "Żarcie Na Kółkach" Festiwal Food Trucków i 6. Mistrzostwa Burgerowe, która odbędzie się w weekend 24-25 sierpnia 2019 na stadionie PGE Narodowym. Dzień później, 26 sierpnia, zwycięzcy zostaną przedstawieni także na łamach "Gazety Stołecznej" oraz w serwisie Warsawa.Wyborcza.pl.

Partnerem inicjatywy jest „Żarcie Na Kółkach”, zaś patroni to „Co Jest Grane 24”, Rock Radio, Food Service oraz OuiChef.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.