Wino Brexit już w sprzedaży. Francuzi chcą godnie pożegnać Brytyjczyków? Cena jest dosyć wysoka

Zbliżający się Brexit skłonił jedną z francuskich firm do żartobliwej akcji. Marka wypuściła na rynek wino musujące z drobinkami złota o nazwie - jakżeby inaczej - "Brexit". Za butelkę trzeba jednak słono zapłacić.

Francuska firma Gold Emotion, specjalizująca się wyrobem luksusowych produktów z użyciem 24-karatowego złota, wyprodukowała wino musujące z drobinkami złota. Skąd ten pomysł? To wszystko za sprawą... Brexitu. Kiedy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej, butelki musującego, pięknie ozdobionego chardonnay w dwóch wersjach - złotej i różowej - będą doskonałym sposobem by uczcić Brexit (lub utopić swe smutki).

Francuskie wino brexitowe w wersji brut i różowymFrancuskie wino brexitowe w wersji brut i różowym Gold Emotion

Jak możemy przeczytać na etykiecie, liczba butelek jest limitowana. Za jedną, w zależności od tego, czy wybierzemy wino brut czy różowe, zapłacimy 138 (w przypadku pierwszego wariantu) do 148 funtów. A zatem od około 680 do 730 złotych.

Wysoka cena trunku wynika z faktu, że do wysokiej jakości wina musującego dodano 24-karatowe złoto w postaci mieniących się płatków. W celu podkreślenia wyjątkowości napoju, umieszczono go w przezroczystej butelce i obklejono jedynie bezbarwną etykietą z nadrukiem flagi brytyjskiej (tzw. Union Jack) i napisem "BREXIT" "We Made History".

Myślicie, że Brytyjczycy chętnie zainwestują w ten trunek?

Może cię zainteresować:

Zobacz również nasz sposób na wykorzystanie nadmiaru szampana:

Zobacz wideo
Więcej o: