Nowy sposób płatności w Lidlu - już nie tylko karta i gotówka. Będziemy chętnie korzystać?

Lidl Polska testuje w naszym kraju nowy sposób płatności o nazwie Lidl Pay. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostanie wprowadzony do powszechnego użytku już na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

Jak poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl, sieć dyskontów Lidl zaczęła testować możliwość nowego sposobu płatności. Lidl Pay, bo tak właśnie się on nazywa, przechodzi obecnie fazę pilotażową (testy technologiczne). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy klient dyskontu będzie mógł z niego korzystać już na w przyszłym roku (prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego).

Lidl Pay - na czym to polega?

Lidl Pay to rodzaj płatności mobilnych, który pozwoli klientowi płacić za zakupy za pomocą aplikacji Lidl Plus. Jak podaje serwis Business Insider, z aplikacji, która została wprowadzona na początku 2019 roku, korzysta już całkiem sporo, bo około 4 mln Polaków.

Na czym dokładnie polega usługa? Wystarczy, że do aplikacji doda się swoją kartę płatniczą. Kiedy to zrobimy, za zakupy będziemy mogli płacić od razu aplikacją, a zatem do sklepu nie będziemy musieli nawet zabierać portfela. Płatności dokonuje się za pomocą specjalnie wygenerowanego w aplikacji kodu QR.

Polska to dopiero drugi kraj, w którym wprowadzona zostanie płatność Lidl Pay. Do tej pory mogli z niej korzystać jedynie Hiszpanie.

Polska wyróżnia się na płatniczej mapie świata. Nasz kraj jest w czołówce! Więcej w naszym wideo:

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o: