Zmarł współtwórca kodu kreskowego. George Laurer zrewolucjonizował zakupy

Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądały zakupy przed wynalezieniem kodu kreskowego. Dzięki amerykańskiemu inżynierowi firmy IBM, nie musimy się nad tym zastanawiać. George Laurer zmarł kilka dni temu.

Kody kreskowe zrewolucjonizowały zakupy

Niemal każdy produkt, który można dostać w sklepach - budowlanych, spożywczych i prawdopodobnie wszystkich innych - posiada kod kreskowy. To tak stały element opakowań, że rzadko zwraca się na niego uwagę. A dzięki niemu czas pobytu w sklepach znacznie się skrócił, a praca osób zatrudnionych ułatwiła.

Zmarł współtwórca kodu kreskowego

Kilka dni temu zmarł współtwórca kodu kreskowego. George Laurer miał 94 lata. Gdy wpadł na pomysł tego wynalazku, pracował jako inżynier w firmie IBM. Oparł się o ideę Normana Woodlanda, który pierwotnie opracował kod w postaci okręgów, inspirowany alfabetem Morse'a. Ten nie miał jednak warunków do zrealizowania przedsięwzięcia, mimo to został okrzyknięty pionierem kodu kreskowego i jego współtwórcą.

George Laurer zmienił zamysł kodu złożonego z okręgów i wprowadził prostsze w drugu i skanowaniu paski o różnej szerokości oraz 12-cyfrowy kod. Stworzył również specjalny skaner do odczytywania kodu. Od tej pory, sklepy na całym świecie opierają swoją sprzedaż właśnie na takim oznakowaniu produktów. Według portalu RadioZet Biznes, codziennie skanuje się ponad pięć miliardów kodów na towarach na całym świecie.

Zastanawiasz się, jak przedłużyć żywotność ziół ze sklepu? Mamy na to sposób:

Zobacz wideo

Zobacz również: