Królewski szef kuchni zdradza, jak przyrządzić jeden z ulubionych deserów Kate Middleton

Czy ktoś z nienagannie szczupłą sylwetką może być również entuzjastą deserów? Kate Middleton udowadnia, że owszem, może. Małżonka księcia Williama słynie ze swojego skromnego stylu życia - sama wykonuje swój makijaż, kilkukrotnie zakłada te same sukienki, a także, jak informuje szef Darren McGrady, przygotowuje posiłki. Jednym z jej popisowych dań jest ulubiony deser - pudding toffi.

Ulubiony deser księżnej Kate

Królewski szef kuchni, Darren McGrady, uchylił portalowi Delish rąbka tajemnicy na temat przepisu, który zawładnął sercem (i podniebieniem) księżnej Kate. To pudding toffi, który naprawdę łatwo przygotować samodzielnie. Jeśli jesteście zainteresowani odtworzeniem deseru, podajemy krok po kroku, jak się za niego zabrać.

Nie tylko Kate wychodzi poza królewskie schematy. Zobaczcie, jak Meghan Markle szalała w kuchni.

Zobacz wideo

Pudding toffi według Kate Middleton

Zaczynamy od posiekania daktyli, posypania ich sodą oczyszczoną i dodania ciepłej wody. Pomoże to zmiękczyć owoce, by łatwiej dało się je gryźć. W międzyczasie topimy brązowy cukier muscovado, który będzie służył za polewę. Dodajemy do niego masło i śmietankę. Mieszamy, aż składniki się połączą.

W misce mieszamy masło, mąkę, jajka i daktyle. Najlepiej będzie wykorzystać do tego robota kuchennego, który dokładnie połączy wszystkie składniki, aż do powstania dość luźnego ciasta.

Do formy na ciasto wlewamy roztopiony cukier, na wierzch nakładamy ciasto. Całość przykrywamy papierem do pieczenia i folią aluminiową.

Kolejnym krokiem jest gotowanie deseru na parze, przez około godzinę. Po wyjęciu ciasta z formy polewamy je resztką stopionego cukru, na wierzch nakładamy bitą śmietanę, która będzie doskonałym zwieńczeniem puddingu. Ulubiony deser księżnej Kate jest gotowy do jedzenia.

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Agora SA