Tabletki do zmywarki mają więcej zastosowań? Tak przynajmniej twierdzi wielu pomysłowych internautów

Kto nie lubi produktów o wielu zastosowaniach? Dzięki takim wynalazkom oszczędzamy pieniądze i nie musimy pamiętać o kupowaniu kilku różnych rzeczy. Jak się okazuje, z tabletkami do zmywarki można zdziałać więcej, niż tylko umyć naczynia.

Tabletki nie tylko do zmywarki

Pisaliśmy już o nietypowych zastosowaniach pasty do zębów (więcej o tym: Pasta do zębów przyda się nie tylko w łazience. Doczyści też krany, pudełka na jedzenie, a nawet białe buty). Okazuje się, że to niejedyny produkt, który można wykorzystać w inny sposób, niż to zakłada producent. 

Zmywarki wypierają tradycyjne mycie brudnych talerzy i garnków. Są bardziej wydajne i w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Do ich działania niezbędne są jednak specjalne tabletki z detergentami i nabłyszczaczami. Dzięki pomysłowości osób w internecie znamy nowe zastosowanie dla tych tabletek.

Do czego jeszcze wykorzystać tabletki do zmywarki?

Tabletki do zmywarki mają za zadanie oczyszczać przedmioty, dlaczego więc nie użyć ich do dbania o pralkę? Wystarczy włożyć tabletkę do szufladki i włączyć program czyszczenia. Rozpuszczające się pod wpływem wody substancje czyszczące zadbają o bęben i odświeżą naszą pralkę.

Zobacz wideo Zobacz również: Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Tabletki mogą być również używane do czyszczenia toalety. Wrzucamy jedną do muszli i zostawiamy na całą noc, by się rozpuściła. Substancje w niej zawarte zadziałają i toaleta będzie czysta.

Jedna z internautek zdradziła, że używa tabletek jako środka czyszczącego do rusztu kuchenki gazowej. Do pojemnika napełnionego ciepłą wodą wrzuca tabletkę i wkłada ruszt, by namókł. Wszelkie zanieczyszczenia samoistnie odpadają, a ruszt wygląda jak nowy.

Czyszczenie piekarnika z tłuszczu bywa bardzo uciążliwe. Jeśli nie mamy pod ręką specjalnego preparatu, rozpuszczamy w ciepłej wodzie tabletkę do zmywarki. Namaczamy w wodzie ściereczkę i przecieramy nią zabrudzoną powierzchnię, aż uzyskamy pożądany efekt.

Skoro tabletki do zmywarki działają na zanieczyszczenia w piekarniku, równie dobrze sprawdzą się w przypadku naczyń żaroodpornych, które trudno doczyścić. Problem dotyczy szczególnie tych szklanych, na których wyraźnie widać smugi po przypalonym jedzeniu. Poradzi sobie z nimi tabletka do zmywarki. Wystarczy ostrożnie wlać do naczynia gorącą wodę, rozpuścić w niej tabletkę i pozostawić na noc. Po tym czasie brud łatwo zejdzie.

Zapieczone zacieki na powierzchni szklanych naczyń żaroodpornych bynajmniej nie zachęcają do jedzenia.Zapieczone zacieki na powierzchni szklanych naczyń żaroodpornych bynajmniej nie zachęcają do jedzenia. Fot. Shutterstock/anmbph

Jeśli na waszych ścianach widnieją - z pewnością piękne, ale jednak niekoniecznie chciane - obrazki namalowane przez wasze dzieci, z pomocą przyjdzie tabletka do zmywarki. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie, namaczać w miksturze czystą gąbkę lub ściereczkę i pocierać ślady po kredkach. Warto jednak sprawdzić w niewidocznym miejscu, jak zachowa się farba na ścianie pod wpływem działania specyfiku - niektóre farby mogą się odbarwiać.

Tabletki do zmywarki nie tylko świetnie poradzą sobie z pomalowaną ścianą, lecz także z plamami po kawie czy herbacie wewnątrz kubków. Wlejcie do środka gorącą wodę do 3/4 wysokości, rozpuśćcie tabletkę i pozostawcie miksturę na godzinę. Po tym czasie umyjcie kubek jak zawsze. Nieestetyczne odbarwienia znikną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.