Klienci starają się wspierać gastro. Tymczasem youtuber próbował oczernić lokal. Kamery zarejestrowały, jak było

Znany youtuber próbował oczernić jedną z warszawskich restauracji. Lokal udostępnia nagranie z własnych kamer. "Dla suba wszystko?"

Wspieramy gastro? Nie wszyscy

Podczas pandemii restauracje i bary walczą o przetrwanie. Klienci chętnie wspierają gastro, ale są też tacy, którzy rzucają restauratorom kłody pod nogi. Polski youtuber Kamerzysta (Kamuś) nagrał filmik w warszawskiej restauracji Fenicja, w którym próbował oczernić lokal. Właściciele lokalu publikują nagranie z własnych kamer.

Warszawiacy ratują gastro. Warszawiacy ratują gastro. "Chodzę tam co dwa dni i z kolejki pracuję zdalnie"

Kamuś kilka tygodni temu opublikował wideo zatytułowane "Przeżyliśmy najgorszy dzień życia", w którym razem ze znajomymi odwiedził warszawską restaurację Fenicja. Grupa krytykowała smak potraw, wygląd lokalu, czas oczekiwania (twierdzili, że powiedziano im, że dania będą za 15-20 minut, a otrzymali je po "godzinie z hakiem"). W pewnym momencie jedna z osób znalazła w swojej potrawie kępkę włosów. 

Zobacz wideo Domowy kebab w tortilli. Gdy przyjdzie ochota na fast fooda

Przedstawiciele Fenicji odpowiedzieli na te zarzuty publikacją filmu z własnego monitoringu. Ma być dowodem na to, że czas oczekiwania był znacznie krótszy (wynosił 27 minut), a włos, który znaleziono w daniu... goście wrzucili samodzielnie. Na profilu restauracji na Facebooku pojawiło się oświadczenie oraz materiał z monitoringu.

Gastronomia: Wsparcie rządu nie wystarcza. Restaurator sprzedaje własny dom, by opłacić pracownikówObostrzenia zmuszają do radykalnych kroków. Restaurator sprzedaje dom

To nie pierwsza afera na koncie Kamusia. Niedawno inna youtuberka, Fagata, oskarżyła internetowego twórcę o manipulowanie i wykorzystywanie młodych dziewczyn w celu osiągnięcia korzyści. 

Więcej o: