Sanepid wydał ostrzeżenie. W przyprawie wykryto obecność Salmonelli

Eksperci z Głównego Inspektoratu Sanitarnego opublikowali informację o wycofaniu ze sprzedaży partii kurkumy. W badanej próbce wykryto szkodliwe bakterie.

Sanepid wycofuje kurkumę

Na stronie GIS-u pojawił się komunikat odnośnie do wycofania partii kurkumy. Po przebadaniu próbek okazało się, że w jednej w nich wykryto obecność pałeczek Salmonelli. Spożycie produktu może skutkować zatruciem pokarmowym. Więcej o negatywnych skutkach i sposobach leczenia w poniższym artykule:

Pałeczki salmonelli Salmonella - jak rozpoznać zakażenie salmonellą i jak wygląda leczenie?

Jakiego produktu dotyczy decyzja o wycofaniu ze sprzedaży? Poniżej szczegółowe dane.

Produkt - Kurkuma, 100 g

Zakład pakowania - FISTASZEK, Joanna Małysz, Dzielce 27, 22-463 Radecznica

Numer partii – P 14 05

Data minimalnej trwałości - 12.2022

Sanepid wydał ostrzeżenie. W przyprawie wykryto obecność SalmonelliSanepid wydał ostrzeżenie. W przyprawie wykryto obecność Salmonelli fot. GIS

Mycie jagód pod bieżącą wodą nie daje 100 proc. gwarancji, że pozbędziemy się z ich powierzchni wszystkich jaj bąblowcaBąblowiec, Salmonella, E. coli - jak się ustrzec przed zakażeniem? Czy mycie, mrożenie i gotowanie wystarczą? Ekspert wyjaśnia

Dalsze działania GIS-u w sprawie wycofanej przyprawy

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu ze sprzedaży. Jednocześnie odradzają spożywanie przyprawy z trefnej partii. Jeśli więc zdarzyło się wam ją kupić, najlepiej się jej pozbyć.

Zobacz wideo Jak oczyścić kurki z piasku? Mamy dwa sposoby
Więcej o: