Mącznik młynarek w domu - czym go zwalczyć? Najskuteczniejsze sposoby na walkę ze szkodnikiem

Mącznik młynarek w domu potrafi wyrządzić ogromne szkody. Nieciekawie może być szczególnie wtedy, gdy zalęgnie się w spiżarni. Jeśli nie chcesz stracić wszystkich zapasów, musisz poznać sposoby walki z tym szkodnikiem. Przedstawiamy najskuteczniejsze domowe sposoby na pozbycie się z domu mącznika młynarka.

Larwy mącznika młynarka są dla nas niezauważalne. Sytuacja zmienia się, jednak gdy osobniki dorastają. Wówczas zaczynają przypominać karaluchy, ale umieją latać i szybko się poruszać. Ich zwalczanie może okazać się długie i uciążliwe.  

Mączniki są odporne na działanie bardzo niskiej temperatury. Mogą żyć na dworze, ale wolą domy, gdzie z łatwością znajdują pożywienie. W pokojowej temperaturze rozwijają się dość szybko.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Mącznik młynarek - szkodnik o nietypowej nazwie. Sieje spustoszenie w produktach mącznych

Mączniki młynarki są dużym zagrożeniem dla produktów mącznych. Przypominają swoim wyglądem wołka zbożowego i podobnie jak mole spożywcze, możemy je przynieść do domu ze sklepu. Zdarza się jednak, że same wlatują do mieszkań i osadzają się w ich kątach. Niestety, ich pozbycie się z domu, może okazać się prawdziwą walką.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dżem śliwkowy (zdjęcie ilustracyjne)Nutella ze śliwek - przepis. Idealne smarowidło na zimowe wieczory

Na szczęście owady te nie są niebezpieczne dla ludzi. Nie musimy więc obawiać się ugryzień. Warto jednak pamiętać, że jeśli zauważymy je w naszej żywności, musimy ją wyrzucić jak najszybciej, gdyż może dojść do zatrucia pokarmowego. Co więcej, działalność mącznika powoduje bardzo nieprzyjemny zapach jedzenia i doprowadza do zawilgocenia i gnicia żywności.

Wachowicz pokazała, jak robi frytki. Nie używa ani grama ziemniakówEwa Wachowicz pokazała, jak robi frytki. Nie używa ani grama ziemniaków

Mącznik młynarek w domu - czym go zwalczyć? To nie jest takie proste

Sprawdzonym sposobem w walce z mącznikiem młynarkiem jest zastosowanie preparatów o działaniu kontaktowym. Swoim zapachem wabią chrząszcze i larwy. Od razu po zjedzeniu owady giną, ale uwaga - preparat nie zadziała na jaja złożone w produktach spożywczych. Inną skuteczną metodą jest również pułapka na mączniki. Jeśli szkodniki zalęgną się na dobre, warto rozważyć również profesjonalną usługę z oferty firmy dezynsekcyjnej.

Więcej o: