Księżna Sussex zdradza przepis na najlepsze ciasto. Jak je dostać? To nie jest takie łatwe

Meghan, księżna Sussex z pewnością nie kojarzy się nikomu ze strefą kulinarną. A jednak postanowiła podzielić się przepisem, który mogą pokochać całe rodziny. Aby je dostać, trzeba nieco uzbroić się w cierpliwość, lecz będzie warto.
Zobacz wideo Ciasto metrowiec - wiele warstw i jeszcze więcej kawałków

Rodzina królewska od lat znajduje się na świeczniku całego świata. Ich każdy krok obserwowany jest przez media. Grupa ich fanów ciągle rośnie, a każde spotkanie z członkami rodziny wzbudza sensację i wielkie emocje. Wiele osób interesuje to jak żyją, w co są ubrani, a także co lubią jeść i co serwowane jest na ich stołach. Można by pomyśleć, że wiedza na temat tego, jakie potrawy są chętnie konsumowane wcale nie jest tak ważna. Nic bardziej mylnego. Meghan, księżna Sussex pokazała, że nawet receptura na ciasto może okazać się cenna, a przy tym może bardzo pomóc.

Księżna Sussex jako wsparcie dla najuboższych

Meghan, księżna Sussex znana jest z dobroci serca i chętnego pomagania potrzebującym. W momencie gdy wraz z księciem Harrym postanowili nie pracować dla rodziny królewskiej, założyli fundację Archewell. Ich działalność dobroczynna nie poprzestała jednak na prowadzeniu fundacji. Okazuje się, że podjęli oni współpracę z World Central Kitchen i razem próbują zwalczać głód na świecie. Już w 2021 roku księżna postanowiła wysłać prezent dla wolontariuszy WCK. Było to ciasto cytrynowo-oliwkowe, a jego wierzch ozdabiały owoce zebrane z jej prywatnego ogródka. Jednak prężnie działająca Meghan nie poprzestała tylko na wysłaniu wypieku. Postanowiła podjąć dalsze kroki, które mają za zadanie pomóc dużej ilości osób.

Świat pozna przepis na znane ciasto księżnej

Do tej pory przepis na znane ciasto cytrynowo-oliwkowe jest nieznany. Nikt, oprócz księżnej nie zna jego treści, jednak już niedługo ma się to zmienić. Meghan postanowiła, że udostępni skrywaną recepturę znanemu szefowi kuchni. Jose Anders, który jest hiszpańskim kucharzem opublikuje przepis w najnowszej książce kucharskiej "The World Central Kitchen Cookbook: Feeding Humanity, Feeding Hope" (tłum. Książka kucharska World Central Kitchen: Karmienie ludzkości, karmienie nadziei). Wkład Meghan w książkę został potwierdzony kilka dni temu przez oficjalną stronę World Central Kitchen. We wpisie możemy przeczytać:

„Książka kucharska to wciągający zbiór historii i przepisów znanych szefów kuchni, lokalnych kucharzy i przyjaciół globalnej organizacji non-profit, która karmi społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i kryzysami humanitarnymi".
„Wszystkie dochody autorów zostaną przeznaczone na wsparcie wysiłków WCK w zakresie reagowania kryzysowego, a Meghan, księżna Sussex, jest dumna, że ??przyczyniła się do powstania przepisu".
„W marcu 2021 roku księżna wysłała ciasto cytrynowo-oliwkowe, które znajduje się w książce, grupie restauratorek, które współpracowały z WCK, aby zapewnić posiłki społeczności podczas pandemii".

Książka trafi do sprzedaży już 12 września 2023 roku, a cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany działaniom organizacji World Central Kitchen.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Źródło: newschainonline.com / Twitter

Więcej o: