Czy istnieje najskuteczniejszy preparat na mszyce? Jasne, że tak! Zrób go sama z prostych składników

Kiedy na balkonie czy w ogrodzie pojawią się szkodniki, marzysz tylko o jednym, aby zdobyć najskuteczniejszy preparat na mszyce, który w końcu rozwiąże problem. O ile w przypadku kwiatów można pokusić się o chemiczny oprysk, o tyle warzywa czy owoce, warto chronić przed chemią. Z pomocą przychodzi domowy roztwór, który zrobić w kilka minut.
Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Mszyce zaczęły atakować róże, goździki oraz wiele roślin w tym jadalnych. Ich obecność jest wyjątkowo uciążliwa i może sprawić, że nie doczekasz się plonów. Dlatego, aby móc w naturalny sposób zwalczyć szkodniki polecamy oprysk na mszyce z sody i octu. Kluczowe są jednak proporcje, aby nie zniszczyć rośliny.

Preparat na mszyce. Domowy sposób na walkę z owadami

Najskuteczniejszy preparat na mszyce to taki, który nie spali rośliny, a jednocześnie zniszczy niechcianych gości. Nie jest to proste, ponieważ tego typu owady są wyjątkowo odporne, a walka z nimi bywa nierówna. Jeśli jednak szukasz rozwiązania, które pozwoli usunąć mszyce bez konieczności sięgania po środki chemiczne, wypróbuj nasz oprysk. 

Składniki:

  • 1/4 szklanki sody oczyszczonej,
  • 1/2 szklanki octu,
  • 2 litry ciepłej wody.

Wszystko wlewamy do wysokiego naczynia, mieszamy, aż soda się rozpuści. Następnie przelewamy preparat na mszyce do dozownika i pryskamy rośliny, na których znajdują się szkodniki oraz ich larwy. Czynność powtórz codziennie przez siedem lub 10 dni.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Soda na mszyce czy inne rozwiązanie? Wypróbuj ekologiczny trik

Dawniej kiedy w gospodarstwach trudno było o sodę oczyszczoną, sięgano po inne naturalne rozwiązania, by stworzyć preparat na mszyce. Domowy sposób oparty na czosnku cieszył się sporą popularnością, a przede wszystkim był ekologiczny. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję przyrządzenia oprysku.

  1. Obierz pięć ząbków czosnku i przeciśnij przez praskę. Zalej litrem ciepłej wody.
  2. Odstaw na 20 minut, pamiętaj, aby mieszać całość co jakiś czas.
  3. Odcedź roztwór, przelej do dozownika i spryskaj rośliny, na których pojawiły się mszyce.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.