Tort Wałęsy doprowadził ludzi do łez. "Czy będzie też w kształcie mięsnego jeża?"

Lech Wałęsa 29 września będzie obchodził 80. urodziny. Świętowanie tak niezwykłego jubileuszu rozpoczął jednak kilka dni wcześniej, o czym poinformował na Facebooku. Na oficjalnym koncie opublikował bowiem post ze zdjęciami, na których zdmuchuje świeczki z tortu. Dlaczego o tym piszemy? Bo tort Wałęsy zupełnie nie wygląda tak, jak mogłoby się wam wydawać.

Więcej nowości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lech Wałęsa dostał nietypowy tort. Prawie nie mieści się na talerzu

Były prezydent naszego kraju jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Chętnie publikuje zdjęcia ze swoich podróży i wydarzeń, w których uczestniczy. Na bieżąco komentuje również to, co dzieje się w Polsce, przede wszystkim w polityce. Wałęsa jest zagorzałym przeciwnikiem obecnego rządu i nie kryje się ze swoją niechęcią. 

Zobacz wideo Lech Wałęsa - czy ma sobowtóra?

Pod koniec września współzałożyciel "Solidarności" będzie obchodził okrągłe, 80. urodziny. W związku z tym, że jest to nie byle jaki jubileusz, świętowanie rozpoczął już kilka dni wcześniej. Na Facebooku opublikował post, w którym pochwalił się urodzinowym tortem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że tort, który dostał, nie ma nic wspólnego z klasycznym wypiekiem.

Na zdjęciach widać bowiem, że Wałęsa zdmuchuje świeczki z... ogromnego schabowego. "Poranek przedurodzinowy w Lądku Zdroju - Alhambra i tort a'la schabowy" - napisał były prezydent Polski. Kotlet jest naprawdę słusznych rozmiarów. Zajmuje prawie cały talerz. Jesteśmy ciekawi, czy polityk sam zażyczył sobie taki tort, czy była to niespodzianka. 

Tort Wałęsy rozbawił ludzi. "Czy będzie też w kształcie mięsnego jeża?"

Tort Wałęsy wzbudził ogromne zainteresowanie wśród komentujących. Były prezydent wciąż ma wielu sympatyków, którzy chętnie składali mu życzenia pod postem na Facebooku i zaśmiewali się do łez z tortu schabowego.

Czy będzie też tort w kształcie mięsnego jeża?
Lech Wielki i wielki schabowy. 100 lat nasz bohaterze.
Ze słodyczy najbardziej lubię kotlety schabowe, więc zazdroszczę takiego tortu. Dużo zdrowia życzę!
Schabowy - najlepszy "tort" dla twardzieli. Więc wszystkiego najpiękniejszego.

Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku. Jest polskim działaczem związkowym i politykiem. W okresie PRL-u był liderem opozycji demokratycznej. Współzałożyciel oraz pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność". W 1983 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. W latach 1990-1995 był prezydentem Polski. 

Więcej o: