Za 17 sztuk w Ikea zapłacisz za nie tylko 19,99 zł. Podobne w Lidlu i Agata Meble

Każda kuchnia wyposażona jest w Wiele elementów, ale niektóre z nich są obowiązkowe. Oprócz talerzy, szklanek i garnków musimy zaznaczyć, że potrzebne są również plastikowe pojemniki. Przydają się one zawsze, gdy chcemy zacząć przechowywać w nich żywność. Dzięki nim możemy zachować porządek, a nasze lodówki i szafki są zorganizowane.

Plastikowe pojemniki są dla mnie ogromnym zbawieniem, bo można je wykorzystać do różnych rzeczy. Przede wszystkim przeznaczam je do przechowywania żywności i dzięki nim moje posiłki trafiają od razu do lodówki. Wcześniej, gdy ich nie miałam musiałam wkładać całe garnki, lub patelnie do chłodziarki, a to zabierało wiele miejsca. Dodatkowo pojemniki plastikowe można wykorzystać jako lunch boxy, które zabieramy do szkoły, a także do pracy.

Ikea może pochwalić się w swojej ofercie dużą gamą plastikowych pojemników.  W tym sklepie naprawdę możemy znaleźć je w różnych wielkościach, a także cenach. Za 19,99 zł można u nich kupić aż 17 pojemników. Atutem tych pojemników jest to, że można je wkładać jedno w drugie, dzięki czemu oszczędzamy dużo miejsca. Pojemniki te można przechowywać w lodówce i w zamrażarkach, można w nich podgrzewać jedzenie w mikrofali, a także można myć je w zmywarce. Jednak producent zaznacza, że pojemniki mogą nie być szczelne i warto uważać, gdy chcemy przechowywać w nich zupy. Są jednak świetne, gdy chcę się w nich przechowywać drugie dania, desery, a także wędliny i sery.

Plastikowe pojemniki IkeaPlastikowe pojemniki Ikea Screenshot Ikea

W Agata Meble również można znaleźć podobne pojemniki. Za cenę 29,90 zł ma się ich aż 17. Wykonane są z porządnego tworzywa i również można je stosować do przechowywania warzyw, owoców, deserów i mięs. Pojemniki są różnej wielkości, co jest ogromnym plusem, ponieważ nie musimy wkładać małych rzeczy do dużych pojemników, które zajmują za dużo miejsca. Tak jak pojemniki z Ikea te również można wkładać jedne w drugie, co oszczędza miejsce w szafkach. Można przechowywać je w chłodziarkach, a także myć w zmywarkach. 

Plastikowe pojemniki Agata MeblePlastikowe pojemniki Agata Meble Screenshot Agata Meble

W Lidlu za 32,99 zł również można zakupić podobne pojemniki. Przeznaczone są one do utrzymywania świeżości, podgrzewania i zamrażania artykułów spożywczych. Są one odporne na temperatury od -20 do 100°C, dzięki czemu można używać ich w mikrofali i w zmywarce. Elementów jest 13, a pojemniki można wkładać jedno w drugie.

Plastikowe pojemniki LidlPlastikowe pojemniki Lidl Screenshot Lidl

Jestem przekonana, że każdemu przydadzą się plastikowe pojemniki w kuchni. Tak jak już wspomniałam, można w nich przechowywać warzywa, owoce, desery, a także wędliny i sery. Idealne są również do przechowywania już gotowych dań, które czekają na podgrzanie. Przed użyciem ich, a przede wszystkim zakupieniem zapoznaj się z ich opisem i tym do czego można ich używać.

Pamiętaj również o ich odpowiednim czyszczeniu. Każdy rodzaj plastikowych opakowań może potrzebować czegoś innego. Pamiętaj również że przechowując w nich bardzo barwiące składniki, mogą one pozostawiać ślady na plastiku. 

Używasz plastikowych pudełek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.