18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Long Island Iced Tea - przepis na klasyczny drink na każdą imprezę. Czego będziesz potrzebować?

Long Island Iced Tea to bynajmniej nie jest drink przygotowywany na bazie popularnej mrożonej herbaty. To bardzo ciekawy koktajl, w której skład wchodzi kilka różnych rodzajów alkoholi. Jak go przygotować? Sprawdźcie nasz przepis na Long Island Iced Tea!

Long Island Iced Tea drink – najważniejsze informacje

Long Island Iced Tea drink po raz pierwszy zaserwowano pod koniec lat 70. Koktajl składa się z pięciu różnych alkoholi: ginu, tequili, wódki, triple sec oraz rumu. Podaje się go w wysokiej szklance. Sama nazwa koktajlu wzięła się od koloru, jaki ostatecznie osiąga mieszanina, a nie, jak można by przypuszczać, od dodatku popularnej mrożonej herbaty. Warto mieć na uwadze, że drink ten charakteryzuje się wysoką ilością alkoholu i nie należy z nim przesadzać!

Long Island Iced Tea – skład

Tak jak zaznaczyliśmy wcześniej, drink Long Island Iced Tea przygotowuje się z ginu, tequili, wódki, triple sec i rumu. Ponadto w jego skład wchodzi także cola, sok z limonki oraz kostki lodu. Mimo tych dodatków w smaku tego koktajlu dominuje alkohol.

Long Island Iced Tea – proporcje

W przygotowaniu tego drinka bardzo ważne są proporcje składników. Ilość każdego z dodawanych alkoholi musi być równa. Napój uzupełnia się colą i sokiem z limonki wedle uznania. Drink można podawać również w wersji extra long. Wtedy każdego alkoholu należy dodać podwójną ilość.

Long Island Iced Tea – jak zrobić?

Czy do przygotowania tego koktajlu niezbędne są akcesoria barmańskie? Na pewno ułatwiają one sprawne przyrządzenie drinków – również Long Island Iced Tea. Jeśli jednak nie masz profesjonalnego shakera, również możesz przygotować ten koktajl w warunkach domowych! Będziesz potrzebować szczelnie zamykanego słoika. Przed użyciem należy go dobrze umyć i wyparzyć (chyba że chcesz, aby koktajl miał aromat produktów wcześniej przechowywanych w słoiku!). Profesjonalny barmański shaker bez problemu może być zastąpiony przez tak przygotowany słoik. Składnikiem, którego nie warto zmieniać jest syrop cukrowy. Nie musisz go kupować – zrób go samodzielnie z cukru oraz wrzątku. Nie polecamy dodawania sypkiego cukru do koktajli, gdyż nie rozpuszcza się on w alkoholu. Koktajl z dodatkiem cukru będzie chrzęścił w zębach! Pamiętaj też o wysokich szklankach do long drinków, aby podać Long Island Iced Tea jak należy!

Masz problem z wyczyszczeniem butelki z wąską szyjką? Ten prosty trik ci w tym pomoże!

Zobacz wideo

Long Island Iced Tea – przepis

Składniki na 1 porcję drinka:

  • 20 ml tequili,
  • 20 ml wódki,
  • 20 ml triple sec,
  • 20 ml rumu,
  • 20 ml ginu,
  • 20 ml syropu cukrowego,
  • cola,
  • sok wyciśnięty z 1/4 limonki,
  • kostki lodu

Wskazówka: Niekiedy drink ten podawany jest nie z tequilą, a z brandy. Śmiało możesz wypróbować również taką wersję! Dodaj jej dokładnie tyle samo, ile każdego innego alkoholu.

Long Island Iced Tea – sposób przygotowania

Do shakera barmańskiego lub do mocno zakręconego słoika wlej po 20 ml rumu, ginu, tequili, wódki i likieru triple sec oraz sok wyciśnięty z limonki i syrop cukrowy. Potrząsaj przez kilkanaście sekund, by wszystkie alkohole, sok i syrop się wymieszały. Przelej do szklanki do long drinków napełnionej kostkami lodu i dopełnij colą. Podawaj z plasterkiem cytryny.

Więcej o: