18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie
dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Negroni - drink wszechczasów. Jak przygotować klasyczny koktajl? [PRZEPIS]

Negroni należy do grona klasycznych drinków. Każdy szanujący się barman powinien potrafić go przygotować. Ale rzecz to nie tylko dla profesjonalistów, bowiem bez trudu można go przygotować samodzielnie. Jak zrobić negroni - drink wszechczasów? Wyjaśniamy.

Negroni - drink wszechczasów

To prawdziwy klasyk z długą historią. Mówi się, że został wynaleziony na początku XX wieku we Florencji, kiedy to hrabia Camillo Negroni zażyczył sobie podrasowanego drinka Americano. Zamiast wody gazowanej barman miał dodać do niego ginu, a zamiast skórki z cytryny, użył tej z pomarańczy. Drink ewidentnie się przyjął, bo po dziś dzień negroni znajdziemy w menu każdego baru.

Jak wygląda? Podaje się go w niskich szklankach do whisky. Ma elegancki bursztynowy kolor. Jego smak? Do środka dodaje się raczej intensywne alkohole, więc i smak jest wyraźny. Można go opisać jako słodko-gorzki z nutami ziołowymi.

Zanim jednak przejdziemy do przepisu na negroni, drink, który także może was zainteresować. Sprawdźcie, jak zrobić Cuba Libre:

Negroni drink - składniki:

  • 30 ml ginu
  • 30 ml Campari (niektórzy barmani testują inne rodzaje bitterów, ale większość negroni zawiera właśnie ten)
  • 30 ml słodkiego wermutu
  • skórka pomarańczowa do przybrania

Negroni drink - przepis krok po kroku:

Do szklanki wkładamy kilka kostek lodu. Wlewamy gin, Campari i wermut i mieszamy, aż składniki się połączą i ochłodzą. Dekorujemy skórką pomarańczową.

Zobacz wideo Sprawdźcie też, jak zrobić inny klasyczny drink. Oto przepis na wódkę sour

Przepis na negroni jest, jak widać, bardzo prosty. A efekt? To musimy ocenić sami, ale ponad stuletnia tradycja jego przyrządzania raczej mówi sama za siebie.

A może przetestujecie drinki bezalkoholowe? Te też mogą zawrócić w głowie. Boskim smakiem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.