Jak uratować zbyt słoną zupę? Mama pokazuje trik. Potrzebny składnik na pewno masz w kuchni

Przesolona zupa może zdarzyć się każdemu - nawet najbardziej wprawionemu kucharzowi. Na szczęście bardzo łatwo ją uratować. Wystarczy jeden składnik, który na pewno macie w kuchni lub w spiżarni.

Więcej przepisów i porad kulinarnych znajdziesz na stronie www.gazeta.pl

Domowa zupa wyszła za słona? Spokojnie! To wcale nie oznacza, że trzeba dolać do niej wody czy kombinować z dodatkowymi przyprawami. Vanessa, popularna TikTokerka, pokazała prosty trik, dzięki któremu szybko uratujecie zupę. Co należy zrobić?

Jak uratować przesoloną zupę?

Vanessa jest mamą kilkuletniego chłopca - na swoim TikToku dzieli się różnymi trikami kulinarnymi i pokazuje swoją "przygodę z próbami uczynienia syna mniej wybrednym". Jeden z jej ostatnich filmików to podpowiedź, co zrobić, jeśli zupa wyjdzie za słona.

Zobacz wideo

Niektórzy w takiej sytuacji chcą zupę rozwadniać, podwajać ilość składników czy regulować smak, dodając cukier czy zioła. Tymczasem rozwiązanie jest dużo prostsze.

TikTokerka pokazała, że należy do zupy wrzucić po prostu... obrany ziemniak. Potem garnek wystarczy przykryć i gotować razem z ziemniakiem - pochłonie on nadprogramową sól. Zupę można podawać, jakby nic się nie stało. Filmik uzyskał już prawie pół miliona serduszek, a TikTokerzy bardzo chętnie podają go dalej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.