Ten tiktokowy trik podbija internet. Przygotuj kawę, dodając jeden niepozorny składnik

TikTok ma nowy kulinarny trend, który podbija podniebienia kawoszy. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki aromatycznej małej czarnej, koniecznie wypróbuj "espresso orange juice" znaną także jako "Spritzy Americano".

Kawa to uwielbiany na całym świecie napój. Nie tylko świetnie smakuje, ale dzięki dodatkowi kofeiny ma także właściwości pobudzające. Nic więc dziwnego, że zyskała tak wielu fanów.

Kolejnym atutem tego napoju jest to, że można przyrządzać go na rozmaite sposoby. Zwykła czarna bez dodatków, biała, latte, czy americano to tylko nieliczne sposoby parzenia kawy. Teraz sławę zdobywa zupełnie nowy i nieoczywisty sposób serwowania popularnej małej czarnej.

Zobacz wideo 4 praktyczne zastosowania filtrów do kawy - przekonaj się, jak często mogą przydać ci się w domu

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

TikTok proponuje: kawa i pomarańcze

Choć to nietypowe smakowe połączenie było znane już wcześniej, dopiero dzięki internetowemu szaleństwu zyskało tak dużą popularność. Kawa z dodatkiem soku pomarańczowego, czyli espresso oragne juice to teraz prawdziwy numer jeden wśród fanów trendów kulinarnych prosto z mediów społecznościowych.

Jak przygotować kawowy drink? Koniecznie wypróbuj ten sposób

Przygotowanie "Spritzy Americano" nie jest trudne. Do wysokiej szklanki należy wrzucić kilka kostek lodu, a następnie dodać ok. 100 ml soku pomarańczowego. Najlepiej smakuje ten świeżo wyciśnięty, ale jeśli nie dysponujesz wyciskarką, możesz skorzystać z gotowego wyrobu. Do soku dolewamy ok. 70 ml toniku, a do całości dodajemy filiżankę espresso (ok. 50 ml). Całość delikatnie mieszamy.

Jeśli nie lubicie toniku, nic straconego. Śmiało można pominąć go w tym przepisie, lub zastąpić wodą mineralną.

Tak przygotowany drink nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale również pobudza i dodaje energii.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.