Czy 15 sierpnia będą otwarte sklepy? Długi weekend sierpniowy to ograniczone czasowo zakupy

Sierpniowy długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu Polaków oznacza to rodzinny wyjazd lub zaplanowanie w ciekawy sposób wolnych chwili. Czy 15 sierpnia będą otwarte sklepy? Na beztroskie dni wolne warto się wcześniej przygotować - szykują się dwa dni bez handlu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbliża się długo wyczekiwany długi weekend sierpniowy. Dodatkowy dzień wolnego spowodowany jest tym, iż w poniedziałek 15 sierpnia wypadają aż dwa święta - kościelne i państwowe. Wiele osób zastanawia się zatem czy niedziela poprzedzająca okazję będzie zatem handlowa. Wyjaśniamy, gdzie zakupy będą możliwe w długi weekend. 

Czy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy? Wyjaśniamy, co to za świętoCzy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy? Wyjaśniamy, co to za święto

Czy 15 sierpnia będą otwarte sklepy?

Długi weekend w sierpniu to idealna okazja na odpoczynek, rodzinny wyjazd lub zaplanowanie urlopu. Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które wypada 15 sierpnia - w tym roku to poniedziałek co oznacza o jeden dzień wypoczynku dłużej. To ostatni dzwonek, by wykorzystać piękną pogodą oraz kończące się wakacje. 

Poza planowaniem sierpniowego weekendu wiele osób zastanawia się, czy sklepy w tym dniu będą otwarte. Klienci, spodziewają się także niedzieli handlowej, która poprzedza 15 sierpnia. Zakupy oraz niektóre plany niestety trzeba będzie odpowiedni zaplanować. Lista sklepów może być znacząco ograniczona. 

Zobacz wideo Trudny czas restauratorów. "Jest mnóstwo ofert pracy, na które brakuje odpowiedzi"

Długi weekend sierpniowy, a zakaz handlu 

Niedziele handlowe są w tym roku coraz rzadsze - tylko jedna niedziela w miesiącu. Niestety nie przypada ona na dzień 14 sierpnia. Sklepy w ostatni dzień tygodnia będą czynne dopiero dwa tygodnie później - 28 sierpnia. Z kolei 15 sierpnia również zastaniemy zamknięte supermarkety i galerie. Zakupy zrobimy jedynie w małych sklepach osiedlowych, gdzie obsłuży nas sam właściciel. Opcją, która może okazać się ratunkiem będzie popularna sieć Żabka. 

Zbliżający się długi weekend sierpniowy warto zatem odpowiednio wcześniej zaplanować. Dwa dni z zamkniętymi sklepami mogą dla wielu osób okazać się uciążliwe, jednak odpowiedni zaplanowanie posiłków powinno znacznie pomóc, a także zapobiec marnowaniu się żywności. 

Więcej o: