Sprawdzony sposób na ćmy. Nocne motyle tego nie znoszą i szybko wyniosą się z domu

Dla jednych ćmy są fascynujące, u innych budzą grozę. Nie wszystkim podoba się fakt, że skuszone światłem nocne motyle wlatują do mieszkań. Jak się ich pozbyć? Jest jeden sprawdzony sposób na ćmy, który szybko zadziała. I nie potrzebujesz żadnych środków owadobójczych.

Wygląd ćmy często budzi grozę.Nic dziwnego, że w wielu kulturach uznana była za symbol śmierci i przemijania. Słowianie wierzyli, że pod postacią tych owadów występowały zbłąkane dusze i zmory, które nawiedzają domostwa. Ćmy od zawsze leciały w stronę światła, w dawnych czasach kusił je ogień, dzisiaj zapalone w pokoju lampy. Szczególnie irytujące jest ich trzepotanie skrzydełkami o ścianę, które często robi sporo hałasu. Na szczęście możemy się ich bardzo szybko pozbyć i sprawić, że więcej już nie zabłądzą w naszym domu. Nie musimy używać żadnych specyfików ani biegać z łapką na muchy po pokoju.

Zobacz wideo Przepisy na lemoniadę

Więcej ciekawych porad znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Sprawdzony sposób na ćmy.  Dzięki niemu szybko pozbędziesz się nocnych motyli

Na początku warto wspomnieć, że ćmy nie zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Nie kąsają ani nie żądlą. Można stwierdzić, że są o wiele bezpieczniejsze od komarów. Jednak, gdy zobaczymy je w domu, od razu "stajemy na baczność" i często za nimi gonimy. Czasem w obawie przed nimi zamykamy okna i siedzimy w zaduchu i gorączce. Wiele osób przekopuje internet w nadziei, że znajdzie jakiś sprawdzony sposób na ćmy. Okazuje się, że sprawa jest o wiele prostsza, niż się wydaje, bo owady te nie znoszą intensywnych zapachów. Nienawidzą szczególnie lawendy, mięty i drzewa cedrowego. Wystarczy, że zapalimy kadzidełko o tym aromacie lub nasączymy wacik olejkiem i położymy go niedaleko okna. Możemy również zainwestować w roślinki i ozdobić nimi parapet.

Polecane są również moskitiery, przez które żaden owad nie ma prawa się przecisnąć. 

Więcej o: