Chcesz zaoszczędzić? Nie płucz naczyń przed ich umyciem. Marnujesz nie tylko czas, ale i pieniądze

Chcesz zaoszczędzić? Nie płucz naczyń przed ich umyciem w zmywarce. To mija się z celem. Jeśli boisz się, że twój sprzęt nie porodzi sobie z talerzami, na których pozostały resztki przyschniętego jedzenia, przetrzyj je kuchennym papierem. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na namaczanie.

Chcesz zaoszczędzić? Nie płucz naczyń przed ich umyciem w zmywarce. Ten sprzęt poradzi sobie z każdym brudnym naczyniem, pod warunkiem że używasz go zgodnie z zaleceniami producenta i czyścisz przynajmniej raz w miesiącu. Dodatkowe namaczanie talerzy, czy garnków po obiedzie to nie tylko marnotrawienie czasu, ale i pieniędzy, bo woda przecież kosztuje.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chcesz zaoszczędzić? Nie płucz naczyń przed ich umyciem

Oszczędności szukamy nie tylko na sklepowych półkach, ale wszędzie. W dobie rosnących cen artykułów i podwyżek energii każdy większy rachunek przyprawia o ból głowy. Toteż, aby uniknąć wysokich opłat za wodę - nie namaczaj naczyń. To mija się z celem. Posiadając zmywarkę, wystarczy jedynie przetrzeć naczynia ręcznikiem kuchennym, aby usunąć resztki jedzenia i włączyć odpowiedni program.

Wiele pań domu uważa, że ich zmywarka, nawet ta najlepsza i z górnej półki - nie poradzi sobie z przypieczonymi resztkami po obiedzie, czy zaschniętymi smugami na kubkach od kawy, lub herbaty. Wtedy w misce z wodą i płynem - namaczają naczynia. Jednak jest to bezcelowe, ba - nawet dość kosztowne.

Toteż, aby zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, nie płucz naczyń przed ich umyciem. Dlaczego? Otóż sprawa jest prostsza, niż nam się wydaje. Chodzi o sam sprzęt. Otóż, zanim trafi on na półki sklepowe, musi przejść szereg testów, które potwierdzą, że faktycznie nadaje się on do domowego użytku. Zatem "eksperci od mycia" celowo brudzą naczynia i podgrzewają cały ten brud nawet do 80 stopni Celsjusza, aby potem sprawdzić, czy faktycznie standardowy cykl mycia poradzi sobie z zabrudzeniem. Jeśli tak - sprzęt jest gotowy do użytku, jeśli nie - sprawdzana jest przyczyna i cały test przeprowadzany jest od początku.

Wniosek jest jeden - twoja zmywarka, pod warunkiem że jest zadbana i w dobrym stanie, poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.