Nieprzyjemny zapach ze zmywarki. Domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Kluczowa jest jedna czynność

Zmywarka do duża pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza kiedy często gotujemy i gromadzi się sporo naczyń. Niestety czasem z urządzenia wydostają się nieprzyjemne zapachy. Samo płukanie może nie wystarczyć.
Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Nieprzyjemny zapach ze zmywarki to problem w wielu domach. Najczęściej sięgamy po specjalne detergenty i włączamy funkcję przeznaczoną do czyszczenia urządzenia. Jednak ten prosty zabieg często nie wystarcza. Planując wiosenne porządki, warto pamiętać o kuchennych sprzętach.

Smród ze zmywarki. Zwróć uwagę na filtr

Kiedy po otwarciu zmywarki dostrzegamy, że część sztućców jest niedomyta, a na talerzach zostały resztki zaschniętego jedzenia to znak, że czas wyczyścić urządzenie. Nieprzyjemny zapach nie jest bowiem jedynym symptomem zabrudzonego sprzętu.

Kluczowe jest sprawdzenie odpływu. To tam znajduje się filtr, w którym gromadzą się resztki jedzenia oraz inne zanieczyszczenia. Dlatego samo płukanie zmywarki przy użyciu specjalnego detergentu nie wystarczy. Należy wyjąć filtr i dokładnie go oczyścić. W tym celu przygotuj sodę oczyszczoną i ciepłą wodę. Przyda się także stara szczoteczka do zębów. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wyczyścić zmywarkę? Zdemontuj spryskiwacze

Każda zmywarka posiada spryskiwacze, to te elementy ruchome przypominające wiatraki. Podczas czyszczenia urządzenia wykorzystaj wykałaczki. Drobne dziurki, które znajdują się w tych elementach, mogą być zanieczyszczone. Warto dokładnie wypłukać spryskiwacze.

Pod koniec przy użyciu płynu do naczyń i gąbeczki dokładnie myjemy wewnętrzne ścianki zmywarki. Dopiero po wykonaniu wszystkich powyższych czynności i włożeniu zdemontowanych elementów, umieszczamy w urządzeniu specjalny płyn i włączamy program czyszczenia. Tego rodzaju gruntowne sprzątanie należy przeprowadzić przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu naczynia będą zawsze czyste, a zmywarka posłuży wiele lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.