Podlej tym rośliny, a wystrzelą w kosmos. "Babcia kazała mi w tym moczyć pupę"

Co zrobić, żeby rośliny rosły szybko, były zdrowe i przynosiły radość ogrodnikom? Niewiele osób wie, ale doświadczeni ogrodnicy doskonale wiedzą, że ten napar działa cuda. Mi babcia mówiła, żeby młode dziewczyny moczyły w tym pupę, żeby mieć dzieci w przyszłości. Już "pupy" nie moczę, ale podlewam rośliny. To działa.

Kto też słyszał w dzieciństwie, że trzeba moczyć pupę w naparze z kory dębu, żeby nie "złapać wilka" i żeby kiedyś urodzić zdrowe dzieci? To ludowe wierzenia, które nie są gołosłowne, bowiem kora dębu, a dokładniej jej napar dobrze wpływa na błonę śluzową, pomaga w infekcjach i łagodzi podrażnienia. Jednak działa także na nasze rośliny. Jak używać naparu z kory dębu na rośliny? 

Zobacz wideo

Tę miksturę zna każdy ogrodnik i moja babcia. Rośliny szybko po niej rosną

Napar z kory dębu to jedna z tych tajemniczych mikstur, których mógłby się uczyć Harry Potter na zajęciach u profesora Snape'a. Ale do rzeczy, nie każdy zdaje sobie sprawę, że kora dębu ma wiele zastosowań i nie jest to jedynie naturalna pomoc w leczeniu infekcji intymnych i do płukania gardła. Dzięki zawartości flowonoidów i taniny stanowi idealny "steryd" dla wzrostu i zdrowia roślin, zwłaszcza tych kwitnących. Napar z kory dębu idealnie sprawdzi się jako naturalny nawóz dla drzewek owocowych, w tym drzewek cytrynowych i limonkowych hodowanych w mieszkaniu. 

Jak zrobić napar z kory dębu?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniej kory. Przede wszystkim powinna być suszona na słońcu i nie powinna nosić zmianom żadnych chorób, pleśni oraz żerowania owadów. Jeśli już dostaniesz taką korę, trzeba ją zalać wrzątkiem. Na jeden litr wody użyj ok. 15-20 g skruszonej kory. Parz pod przykryciem do całkowitego wystygnięcia. Później podlewaj swoje rośliny, płucz gardło lub - jeśli masz problem z infekcją intymną, zgodnie z poradą lekarza, rób kąpiele z naparem z korą dębu. Raczej nie zaszkodzi, a może pomóc - tak mówiła babcia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.