Syrop z cebuli to idealne potwierdzenie tezy, że gorzki lek najlepiej leczy. I chociaż ten specyfik gorzki nie jest, to smacznym nazwać go nie można. Trzeba jednak przyznać szczerze: na kaszel i pierwsze objawy przeziębienia działa jak nic innego. Nasz dzisiejszy przepis na syrop z cebuli różni się jednak od tego, którym raczyły nas babcie i mamy w czasach dziecięcych chorób. Będzie cebula, będzie też miód doskonale znany z właściwości zdrowotnych, ale do smaku i wzmocnienia efektu leczniczego dodamy także imbir i cynamon. Niewiele osób wie, że cynamon ma właściwości, które pomagają w leczeniu różnych infekcji, w tym przeziębienia, więc w okresie jesienno-zimowym warto go dodawać, gdzie się da.
Składniki:
Tak przygotowany syrop należy zażywać po jednej łyżce trzy razy dziennie, najlepiej do każdego posiłku. Jeśli przeziębienie jest już zaawansowane, zwiększ dawkę do pięciu razy dziennie. Pamiętaj jednak, że w razie innych lub nasilających się objawów, należy udać się do lekarza i w razie konieczności wdrożyć leczenie farmakologiczne.