Całodobowy automat do sprzedaży jajek? Jajomat stanął w lubelskiej wsi i wzbudza niemałe zainteresowanie

Niedziela, sklepy zamknięte, wszyscy czekają na pyszną jajecznicę, a jajek w lodówce brak. Co robić? Właściciele farmy z Wąwolnicy rozwiązali ten problem. Wpadli na pomysł stworzenia jajomatu. Jak on działa? Wyjaśniamy.

Pierwszy jajomat w lubelskim

Od końca kwietnia w jednej z lubelskich wsi rozgłos zyskało ciekawe urządzenie. W Wąwolnicy stanął automat do sprzedaży jajek. Pochodzą one z lokalnej farmy państwa Lipczyńskich, od kur hodowanych na wolnym wybiegu. Pomysłodawcy przerobili maszynę do sprzedaży gotowych kanapek i użyli jej do dystrybucji jaj. Jej chłodzone wnętrze może pomieścić 70 opakowań, każde po 10 sztuk jajek. Do wyboru są dwa rozmiary - większe, które kosztują 7 złotych i mniejsze w cenie 5 złotych za opakowanie.

Zapytani o reakcje mieszkańców na postawienie jajomatu właściciele odpowiadają:

Mieszkańcy z uśmiechem przyjęli wieść o jajomacie. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem - zdarza się, że ustawiają się kolejki po jajka. Z tego względu, a także faktu, że kury są jeszcze młode i nie wszystkie się niosą, czasem pojawia się konieczność wywieszenia informacji o chwilowym braku jaj.

Jak można kupić jajka z jajomatu?

Maszyna działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, więc zakupu można dokonać w dowolnej chwili. Jej obsługa jest intuicyjna tak samo, jak innych tego typu automatów. Wystarczy wskazać wybrany produkt - jajka większe lub mniejsze - wrzucić monety i odebrać zakup. Na razie zapłacić za produkt można jedynie przy pomocy monet, jednak właściciele zapowiadają możliwość rozwinięcia metody płatności do banknotów i kart płatniczych.

To nie pierwszy taki automat w Polsce

Podobne maszyny stanęły już kilka lat temu w niektórych miastach w Polsce, do tej pory budzą zainteresowanie klientów. Co ciekawe, powstały również urządzenia tego typu, które sprzedają mleko. Wystarczy zabrać z domu lub kupić w mlekomacie butelkę, podstawić ją pod dystrybutor i napełnić. Dodatkowo ten typ maszyny pozwala zaoszczędzić na opakowaniu.

Czy takie automaty do świeżych produktów maja szansę na zyskanie rozgłosu? Kupilibyście jajka z takiej maszyny?

Zobacz również:

Majonez Kielecki lekki zmienia skład. Producent rezygnuje z używania najtańszych jajek

Jak odróżnić jajko ugotowane od surowego w 2 sekundy?

"Dobre mięso do szczęścia potrzebuje niewiele". Tomasz Jakubiak: jak robi mielone i jaki schabowy jest najlepszy

Więcej o:
Komentarze (22)
Całodobowy automat do sprzedaży jajek? Jajomat stanął w lubelskiej wsi i wzbudza niemałe zainteresowanie
Zaloguj się
 • rabbitt

  Oceniono 4 razy 2

  No to teraz pissowskie gimbusy na pytanie skad się biorą jajka i mleko odpowiedzą z jajo lub mlekomatów !

 • awojli55

  Oceniono 1 raz 1

  w szpitalu na LINDLEYa w Warszawie w takich automatach sprzedają tzw. "lekki gips" do unieruchomień

 • atr8

  Oceniono 1 raz 1

  No, fantastycznie. Teraz czas na automat do sprzedaży mleka /są takie/ i ziemniaków. Żyć, nie umierać. Wsi spokojna, wsi wesoła...

 • zelek2323

  Oceniono 2 razy 0

  Takie automaty widziałem w NL 10 lat temu i nie tylko z jajkami ale i pieczarkami, pomidorami i co tam jeszcze rolnik hoduje. Więc żadna nowość w rozwiniętych krajach

 • waldemar591

  Oceniono 4 razy 0

  No proszę. Nowoczesność w domu i w zagrodzie!
  Dawno, dawno temu na wsiach za jajomaty robiły kury, którycz zawsze kilka kręciło się przy każdym gospodarstwie. Krowę doiło się żeby mieć mleko, ziemniaki kopało się w polu a marchewkę i cebulę wyciągało z grządek, które były w niemal każdym gospodarskim ogródku.

  Ostatnio byłem na kompletnym zadupiu na Podkarpaciu i w wiejskim sklepie dowiedziałem się że: "jajka tylko w środy", "ziemniaków nie prowadzimy", "mleko przedwczorajsze", "papryka europejska, czyli z Izraela" ... Było za to mnóstwo bananów, pomarańczy, winogron no i oczywiście gorzały we wszystkich gatunkach i rozmiarach.

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy -1

  Ja jaomatu używam już od co najmniej 50 lat. Po prostu KAŻDEGO mającego złe zamiary i próbującego mnie zaczepić kolesia, AUTOMATYCZNIE kopię w jajka. I przysięgam: działa jak cholera.... :-))

 • mr.powers

  Oceniono 3 razy -1

  Rzeczywiscie wlasciciele farmy z Wawolnicy wpadli na pomysl stworzenia jajomatu? Nie. Oni po prostu kupili maszyne do sprzedazy jaj. Eggs vending machines funkcjonuja juz dobre pare lat:)

 • carolina_reaper

  Oceniono 3 razy -1

  Podziala do pierwszego wlamania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX