Amerykanie będą poznawać polską kuchnię. Rusza pierwszy taki program w historii ich telewizji

"Flavor of Poland" to program, którego celem jest zabranie amerykańskiego widza w ekscytującą podróż po polskiej kuchni i przy okazji poznanie naszego kraju. To pierwszy tego typu program w historii publicznej telewizji w Stanach Zjednoczonych.

“Flavor of Poland” (“Smak Polski”) to nowy program, który rusza już jesienią 2019 roku. Jest to pierwszy program w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej, który ukazuje kulinarne oblicze Polski. Ma składać się z 13 odcinków i utrzymany będzie w klimacie culinary travel - podróży kulinarnych. Celem jego twórców jest pokazanie Amerykanom, jak wspaniała jest polska kuchnia.

Program prowadzić będzie Aleksandra August. Jest to amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. Urodziła się w Polsce, ale wychowana została w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Los Angeles.

Prowadząca w każdym odcinku będzie odwiedzać inny region Polski. Głównym tematem programu będą tajemnice polskiej kuchni charakterystyczne dla danego miejsca, ale nie tylko. Pojawią się również opowieści o historii danego regionu, jego zabytkach, kulturze i innych lokalnych walorach.

Wiadomo już, że miejsca, które będą reprezentować Polskę, to m.in: Toruń, Katowice, Białystok, Olsztyn, Warszawa, Rzeszów oraz Zakopane.

Więcej o:
Komentarze (27)
Amerykanie będą poznawać polską kuchnię. Rusza pierwszy taki program w historii ich telewizji
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  A ja widziałem program z Japonii w którym w Zakopanem uczyła się przygotować sernik. Później swoją wiedzę przekazała publiczności w Tokio. Ale to Japończycy zainteresowali się sami polską kulturą. Brak pieniędzy uniemożliwia aby było odwrotnie...

 • brutalnaprawda

  Oceniono 1 raz 1

  No to McDonald ma przechlapane :D

 • lubella69

  Oceniono 1 raz 1

  Program zrealizowano przy pomocy środków z ministerstwa glińskiego... koszt? 100 000 000 złotych, plus drugie tyle za emisję w amerykańskim tefałenie.... ;))

 • melamed

  Oceniono 2 razy 0

  Kugel,karp po zydowsku,maca i gefilte fisz.

 • piesnakoty

  Oceniono 6 razy 0

  nikt "dziennikarzom" z GW nie powiedział, że w USA nie ma czegoś takiego jak telewizja publiczna?

 • bene_gesserit

  Oceniono 8 razy 0

  Przeciętny Polak kojarzy kuchnię amerykańską co najmniej z kilku dań. Przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia o tym, że taki kraj jak Polska istnieje.

 • rozaliaroyale

  Oceniono 8 razy -4

  nie dajcie się wkręcać - cały ten hamerykański projekt ,to będzie tylko przegląd żydowskich tradycji kulinarnych na terenie polski ( czego więcej można się spodziewać po izraelskiej kolonij)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX