Amerykanie będą poznawać polską kuchnię. Rusza pierwszy taki program w historii ich telewizji

"Flavor of Poland" to program, którego celem jest zabranie amerykańskiego widza w ekscytującą podróż po polskiej kuchni i przy okazji poznanie naszego kraju. To pierwszy tego typu program w historii publicznej telewizji w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz wideo

“Flavor of Poland” (“Smak Polski”) to nowy program, który rusza już jesienią 2019 roku. Jest to pierwszy program w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej, który ukazuje kulinarne oblicze Polski. Ma składać się z 13 odcinków i utrzymany będzie w klimacie culinary travel - podróży kulinarnych. Celem jego twórców jest pokazanie Amerykanom, jak wspaniała jest polska kuchnia.

Program prowadzić będzie Aleksandra August. Jest to amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. Urodziła się w Polsce, ale wychowana została w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Los Angeles.

Prowadząca w każdym odcinku będzie odwiedzać inny region Polski. Głównym tematem programu będą tajemnice polskiej kuchni charakterystyczne dla danego miejsca, ale nie tylko. Pojawią się również opowieści o historii danego regionu, jego zabytkach, kulturze i innych lokalnych walorach.

Wiadomo już, że miejsca, które będą reprezentować Polskę, to m.in: Toruń, Katowice, Białystok, Olsztyn, Warszawa, Rzeszów oraz Zakopane.

Więcej o: