Trwa rekrutacja na szefa kuchni brytyjskiej rodziny królewskiej. Oferują m.in zamieszkanie w rezydencji

Właśnie pojawiła się wyjątkowa okazja dla wszystkich szefów kuchni, dla których gotowanie dla brytyjskiej rodziny królewskiej byłoby spełnieniem marzeń. Ruszyła bowiem rekrutacja na szefa kuchni w Pałacu Buckingham. W ramach pracy oferowane jest m.in. zamieszkanie w królewskiej rezydencji.

Brytyjska rodzina królewska poszukuje nowego szefa kuchni. Ogłoszenie o rekrutacji widnieje na ich oficjalnej stronie, a zgłaszać się można już tylko do 28 lipca. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko Demi Chef de Partie, czyli szefa danej stacji. Taka osoba odpowiedzialna jest za określoną część posiłku. Zaś stacja specjalizuje się w zakresie wybranych produktów bądź też w sposobie ich obróbki. Demi Chef de Partie zazwyczaj ma do swojej dyspozycji kilku asystentów i młodszych kucharzy.

Warunki pracy szefa kuchni w Pałacu Buckingham

Praca jest na pełen etat, pięć dni w tygodniu, przy czym obejmuje również weekendy. W ogłoszeniu podane jest również wynagrodzenie, które rocznie wynosi nieco ponad 22 tysiące funtów brytyjskich. Daje to ok. 1835 funtów na miesiąc, czyli ok. 8624,5 zł. Dodatkowo od wypłaty odprowadzane są składki emerytalne w postaci 15 procent. Demi Chef de Partie ma prawo do wykorzystania 33 dni płatnego urlopu.

W ogłoszeniu nie ma informacji, dla kogo konkretnie taki szef kuchni będzie gotował. Podane jest tylko, że będzie pracował w sekcji catering i przygotowywał różnorodne menu na szeroką gamę wydarzeń.

 W ramach tej pracy oferujemy również zakwaterowanie na miejscu oraz wszystkie posiłki. Kwota za to odjęta będzie od wyjściowego wynagrodzenia

- czytamy w ogłoszeniu.

Wydaje się wam, że życie członków brytyjskiej rodziny królewskiej, to istny raj? Nic bardziej mylnego. Sami zobaczcie:

Zobacz wideo

Wymagania dla szefa kuchni rodziny królewskiej

W ogłoszeniu zaznaczono, że praca odbywa się w warunkach najwyższych standardów, wśród wykwalifikowanej kadry oraz że korzysta się z wysokiej jakości składników.

Każdy dzień wypełniony jest pracą po brzegi (...). Dlatego musisz być ambitnym i wykwalifikowanym szefem kuchni

- informuje autor ogłoszenia.

Mile widziane jest doświadczenie, ale najważniejsze są pasja, entuzjazm, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności komunikacyjne. Do tego dbałość o szczegóły oraz terminowość.

Przywileje szefa kuchni w Pałacu Buckingham

Praca obejmować będzie nie tylko obowiązki na miejscu w Pałacu Buckingham w Londynie, lecz także podróże do innych rezydencji królewskich. Demi Chef de Partie ma również zagwarantowane szkolenia i nieustanny rozwój oraz dostęp do "szeregu obiektów rekreacyjnych" w rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej.

Węglowodany nie są mile widziane

Były osobisty szef kuchni królowej Elżbiety II, Darren McGrady, podkreśla, że jej wysokość nie jada ziemniaków, makaronów ani ryżu. W Pałacu Buckingham zakazany jest również czosnek. A wszystko z troski o świeży oddech członków rodziny królewskiej. Także kucharze, których popisowym daniem jest potrawa z czosnkiem, będą musieli o niej zapomnieć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.