Lasy Państwowe udostępniają darmową aplikację dla każdego grzybiarza. Niejednemu uratuje skórę!

Nie na darmo mówi się, że grzybobranie to polski sport narodowy. W ostatnim czasie, w związku z wysypem grzybów, mnóstwo rodaków wyruszyło do lasów. Co jednak zrobić, by było ono bezpieczne? Lasy Państwowe polecają darmową aplikację mobilny Bank Danych o Lasach, która uchroni nas przed zgubieniem się w nieznanym nam terenie. Działa także offline.

Jesteście w lesie, grzybów tyle, że już zapełniliście obydwa koszyki i właśnie rozważacie zdjęcie kurtki i zrobienie z nich przenośnego kosza. W pewnym momencie orientujecie się jednak, że nie wiecie właściwie, gdzie dokładnie jesteście i gdzie został wasz samochód. Wielu fanom grzybobrania taki przypadek zdarzył się pewnie nieraz.

Mobilny Bank Danych o Lasach - darmowa aplikacja Lasów Państwowych

Z pomocą przychodzą Lasy Państwowe oraz ich nowa aplikacja - mobilny Bank Danych o Lasach.

Przygotujcie się do weekendowego grzybobrania i pobierzcie aplikację mBDL. Dzięki niej na pewno nie zgubicie się w lesie! Dzięki niej zapiszecie sobie punkt z największą ilością grzybów (przecież nie po to, aby się tym chwalić, tylko po to, aby tam za tydzień trafić). Na platformy Android i iOS. Dla wszystkich! Za darmo!

- czytamy w poście, który ukazał się na facebookowym profilu Lasów Państwowych. Aplikację można pobrać również na tej stronie.

Czy na pewno dobrze znacie się na grzybach? Te wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić:

Zobacz wideo

Jak nie zgubić się w lesie?

Jak działa aplikacja? Po pierwsze zapewnia ona dostęp do map lasów. Na stronie instytucji znajdziemy następujące informacje:

Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne np. mapa podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka. Poza mapami branżowymi użytkownik ma możliwość wyświetlenia np. mapy topograficznej lub ortofotomapy lotniczej/satelitarnej, a także map z zewnętrznych serwisów WMS.

Jeśli pobierzecie dane wcześniej, aplikacja będzie działała również offline. Do tego celu pobierane są na nasze urządzenie mobilne mapy nadleśnictw oraz parków narodowych.

Dzięki aplikacji możecie również kontrolować swoją lokalizację w lesie - w tym np. zapisać punkt z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapisać trasy oraz skorzystać z nawigacji do wskazanego punktu. Zapisane punkty i trasy możecie również wyeksportować w postaci pliku KML, przesłać na inne urządzenie lub zaimportować na inne urządzenie, na którym też jest zainstalowana aplikacja mobilny Bank Danych o Lasach.

Zobaczcie również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.