Jedna z popularnych warszawskich restauracji zamieściła na swoim profilu na Instagramie informację o tym, że lokal codziennie na godzinę zamyka swoją kuchnię. Wszystko po to, aby pracownicy mogli odetchnąć od zajęć i zintegrować się przy wspólnym posiłku. Wpis zrobił prawdziwą furorę w sieci.
Część z Was wie, że w godzinach 16:30 - 17:30 mamy przerwę. Po co ta przerwa i co w tym czasie robimy? W trakcie godzinnej przerwy nasi pracownicy jedzą wspólnie obiad i regenerują się przed dalszą pracą, mają chwilę, żeby spędzić wspólnie czas i zadbać o relacje w zespole. Nasi ludzie to nasza największa wartość, a zgrany i najedzony zespół to podstawa
- czytamy w komunikacie.
W komentarzach błyskawicznie pojawiły się ciepłe słowa skierowane do szefów restauracji. Internauci gratulują pracodawcy zdrowego podejścia i świetnego pomysłu, dzięki któremu cała załoga będzie mogła odetchnąć od pracy.
Fantastyczne podejście do ludzi - jeszcze bardziej Was lubię i polecam!
Wow! Super podejście. Klasa.
Brawo wy!
- piszą internauci.
Zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie studentkę, która na co dzień pracuje w jednej z restauracji w Browarach Warszawskich. Kelnerka przyznała, że praca w gastronomii przynosi jej wiele radości, jednak jest też okupiona ogromnym wysiłkiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
To świetny pomysł. Taki ukłon od szefa w stronę pracowników. Praca w gastronomii to prawdziwe wyzwanie. Niektórym wydaje się, że kelnerzy jedynie zbierają zamówienia i przynoszą posiłki, a w międzyczasie mają czas dla siebie. Niestety realia są trochę inne. Oczywiście są knajpy, w których nie ma tak dużego ruchu, jednak w mojej restauracji zdarza się, że przez cały dzień nie dotykam telefonu i nie mam czasu, aby wyjść do toalety. Godzina przerwy to duże ułatwienie i czas na odpoczynek przed ciężkim wieczorem, kiedy jest najwięcej ludzi
- mówi Patrycja w rozmowie z Haps.pl i dodaje, że bardzo lubi swoją pracę, bo tworzą ją ludzie:
Każdy dzień jest inny. Codziennie zderzamy się z innymi osobowościami i staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Mimo, że jest to trudna praca, to bardzo ją lubię. Do wykonywania tego zawodu trzeba mieć charakter. Nie każdy dałby radę.