Węgiel uratuje twoją lodówkę. Niewielka ilość może poprawić smak przechowywanych produktów

Nieprzyjemny zapach lodówki to zmora nie jednego posiadacza tego sprzętu. Ulatniająca się z każdego produktu woń miesza się z całą resztą tworząc niekoniecznie przyciągający bukiet zapachowy. Jednak można temu zaradzić prostymi metodami.

Nikt na pewno nie jest zadowolony kiedy z jego lodówki ulatnia się nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak, gdy wszystkie produkty połączą się z sobą lub chłodziarka nie jest za często czyszczona. Pierwszym i podstawowym sposobem, aby była ona zawsze czysta i by zapach był przyjemny jest regularne jej mycie. Do tego najlepiej użyć specyfików, które znajdują się w każdym domu. Gdy zabrudzenia w lodówce nie są za duże wystarczy woda, gąbka i płyn do naczyń. Dzięki takiej mieszance na pewno znikną.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Przechowywanie produktów ma to do siebie, że połączenie wszystkich ich zapachów niekoniecznie dobrze wpływa na resztę składników. Trzeba wziąć pod uwagę, że różne sery lub cebula swoją intensywnością mogą zmienić zapach i smak innych produktów, które znajdują się w urządzeniu. Jednak istnieją sprawdzone sposoby, aby tego uniknąć.

Soda oczyszczona

Soda ma niesamowicie dużo zastosowań nie tylko w kuchni, ale także w całym domu. Doskonale sprawdza się do odtykania rur i wybielania ubrań. Jak się okazuje równie dobrze pochłania nieprzyjemne zapachy. Tylko niewielka ilość rozsypana na talerzyku i schowana do lodówki sprawia, że nieprzyjemne zapachy znikają.

Kawa

Wykorzystanie tego produktu jest wszystkim dobrze znane. Smakosze kawy piją ją codziennie, jednak nie każdy może wiedzieć, że można przeznaczyć ją do walki z zapachami. W drogeriach na działach z perfumami można zauważyć pojemniki z ziarnami, które służą do zneutralizowania ich zapachów, gdy zaczynamy je wąchać. Dzięki użyciu kawy możemy w pełni poczuć prawdziwa woń. Gdy chcemy wykorzystać ten produkt w kuchni wystarczy tak jak w przypadku sody rozsypać ją na talerz, wsadzić do lodówki i wymieniać co 2 tygodnie.

Cytrusy

Cytryny, limonki lub pomarańcze to idealne odświeżacze. Umieszczenie w lodówce połówki owocu lub ich skórki sprawi, że zapach będzie dużo przyjemniejszy. Trzeba jednak pamiętać, aby co kilka dni je wymieniać, ponieważ w przeciwnym razie mogą się zepsuć i efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Węgiel

Wiele osób wie, że węgiel aktywny jest dobrym pochłaniaczem szkodliwych substancji. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że również eliminuje nieprzyjemne zapachy. Rozgniecione na talerzu tabletki doskonale wchłaniają woń wszystkich produktów z lodówki. Tak jak przy każdym takim produkcie, ważne jest, aby wymieniać go co jakiś czas. W taki sposób efekt będzie najlepszy i najskuteczniejszy.

Więcej o: